HC Uherské Hradiště - Tigers Zlín

1:7

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Kokoruďa – Dolanský, Sladký, Kaláč, Mašlan – Uherek, Lazárik, Vaněk, Mynář, Nejezchleba, Hrouzek, Holotík.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Harásek, Vlček, Dittrich, Číhal, Horký – Škamrala, Tomaštík, Rajnoch, Tureček, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Korvas, Tomek, Kudla, Lukaštík, Zalubil.

Branky a nahrávky: 28:41 Sladký (Uherek; 5/5) – 08:30 Vaverka (Dittrich; 5/5), 11:44 Zalubil (Tureček; 5/5), 15:43 Horký (Kudla; 5/5), 24:36 Dvořák (Horký; 5/5), 39:45 Tomaštík (Dvořák; 5/5), 50:25 Korvas (Vaverka; 5/5), 58:56 Tomaštík (Tureček; 5/5). Rozhodčí: Frelich, Zadarlík. Diváci: 49. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 1:7. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7.

Na první branku zápasu jsme si museli chvilku počkat, v polovině osmé minuty se prosadil Matyáš Veverka a mladíci ze Zlína šli do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a druhý gól přidal Kristian Zalubil, přesným zásahem se zapojil také Sebastian Horký. Tigers měli zápas pevně v rukou a už jej nepustili, soupeř navíc v závěru třetiny promarnil možnost vrátit se do hry díky přesilové hře, kterou nevyužil a do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Situaci v prostřední části hry ještě vylepšil Tobiáš Dvořák a Tygři navyšovali vedení. V polovině základní hrací doby sice přišel čestným zásahem Michala Sladkého brankář Brázdil o čisté konto, nicméně to bylo ze strany Uherského Hradiště vše. Oba celky si následně zkusily jak přesilovou hru, tak oslabení. Tigers sice početní převahu nevyužili, pak se ale ve čtyřech ubránili a chvíli po návratu Libora Tomka na led sami skórovali - prosadil se Adam Tomaštík - 5:1.

Třetí třetině dominovaly spíše tresty a vyloučení, Hradiště usedlo na lavici hanby dvakrát, stejný počet vyloučených hráčů zapsali i Tygři, kteří periodu ještě proložili dvěma góly. Adam Korvas nejdříve deset minut před koncem ztenčil šance soupeře na absolutní minimum aby výhru minutu před koncem ještě jistil po Turečkově pasu druhou brankou Adam Tomaštík.

Starší žáci "B" tak završili kalendářní rok 2022 vskutku stylově a na venkovním ledě zapsali vysokou výhru 7:1, která mladým Tygrům zařídí, že přezimují na pátém místě tabulky s těsnou ztrátou na čtvrtý Brumov.