Tigers Zlín - SK Prostějov 1913, spolek

10:4

TIGERS ZLÍN: Trnka – Grebeníček, Valouch, Jünger, Zámorský, Mozr, Šlesinger – Korpas, Vasyliev, Vaněk, Mičkal, Pravda, Kaděra, Fajkus, Doležal, Haida, Vyorálek.

SK PROSTĚJOV 1913, SPOLEK: Haronik (Šišma) – Řepa, Palánek, Kaláb, Zatloukal, Kasal, Kopecký, Kubík – Mlčoch, Pekr, Pítr, Špunar, Pippal, Marek, Pospíšil, Kutmon, Mojžíšek, Tsubera.

Branky a nahrávky: 00:46 Šlesinger (Vyorálek; 5/5), 02:25 Vyorálek (5/5), 06:51 Vyorálek (Jünger; 5/5), 23:49 Haida (Vasyliev; 5/5), 31:42 Doležal (Pravda; 4/5), 36:43 Fajkus (Vaněk; 5/5), 37:45 Fajkus (Pravda, Jünger; 5/5), 39:57 Pravda (Kaděra; 5/5), 43:27 Doležal (Zámorský, Fajkus; 5/5), 49:18 Doležal (Fajkus; 5/5) – 00:36 Pippal (Marek; 5/5), 03:05 Pippal (Palánek; 5/5), 08:55 Mojžíšek (Kasal; 5/5), 51:16 Mojžíšek (4/4). Rozhodčí: Dětský – Rokos, Žák. Diváci: 36. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 10:4. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 10:3, 10:4.

Dorostenci se po týdnu představili opět doma na Tigers CREAM Aréně a to i s posilou v útočných řadách. Do tygřího dresu se na čas vrátil Matěj Pravda, který jinak nastupuje za extraligovou Olomouc. Nejvyšší dorostenecká soutěž však má tento týden volno a mladý útočník tak naskočí za Tigers v nejbližších zápasech.

Úvod zápasu sice nebyl ideální, po zhruba půl minutě se prosadil Nicolas Pippal, domácí si ale připravili naprosto fantastickou odpověď, neuběhlo ani deset vteřin a bylo vyrovnáno, trefil se Daniel Šlesinger. Netrvalo dlouho a Tygři se dokonce ujali vedení! Albert Vyorálek přidal k asistenci u prvního gólu i vlastní úspěch a bylo to 2:1. Reakci si nachystal Nikolas Pippal, jenž dnes táhl svůj tým, ve třetí minutě bylo skóre znovu srovnáno. Ještě v úvodní desetiminutovce, která tak byla skutečně výživná se ještě jednou trefil Albert Vyorálek, na nějž rychle navázal hostující Ondřej Mojžíšek. Ve zbytku první periody už se rozdávaly pouze tresty, gól však ani na jedné straně nepadl. Do šaten se šlo za stavu 3:3.

Od druhé třetiny zlínští dorostenci situaci kontrolovali. Ve 23. minutě skóroval Mykyta Haida a v polovině základní hrací doby na něj navázal při vlastním oslabení Dalibor Doležal. Ve 36. minutě přišla minuta Jiřího Fajkuse! Domácí útočník se nejprve prosadil chvíli po konci přesilovky a přesně za 62 vteřin přidal svůj druhý zásah. Druhou třetinu brankově uzavřel tři vteřinky před koncem Matěj Pravda. Tigers nasypali v prostřední části hry pět gólů a zápas v podstatě rozhodli!

V závěrečné periodě se ještě dvakrát prosadil Dalibor Doležal, jenž tedy završil hattrick, na konečných 10:4 pak devět minut před koncem korigoval rovněž dvougólový Ondřej Mojžíšek.

Dorostenci tak zapisují už devátou výhru v nové sezoně a se ziskem skvělých 27 bodů vedou tabulku, právě před druhým Prostějovem. Další zápas čeká Tygry příští sobotu, kdy zajíždějí do Kroměříže. Začíná se v 11:45.