Tigers Zlín - HC Lvi Břeclav

9:2

TIGERS ZLÍN: Brázdil (Kratochvíl) – Harásek, Mišurec, Číhal, Horký – Anishchenko, Palička, Bartoš, Charvát, Tureček, Korvas, Tomek, Zalubil.

HC LVI BŘECLAV: Padělková – Klučák, Michalovič, Král – Černý, Podlucký, Kovač, Dvořák, Doležal, Zhejbal, Procházka.

Branky a nahrávky: 07:26 Horký (Korvas; 5/5), 10:01 Palička (5/5), 31:57 Zalubil (Bartoš, Horký; 5/5), 33:42 Zalubil (Anishchenko; 5/5), 38:59 Tureček (Zalubil; 5/5), 42:04 Horký (Anishchenko; 5/5), 42:38 Zalubil (Mišurec; 5/5), 49:13 Tomek (Číhal; 5/5), 51:17 Anishchenko (Zalubil; 5/5) – 10:49 Zhejbal (Král; 5/4), 15:25 Král (5/5). Rozhodčí: Babulík, Hradil. Diváci: 30. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 9:2. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 9:2.

Zápas začal v poklidu. Prvního gólu jsme se dočkali po nějakých sedmi minutách, Sebastian Horký otevřel skóre a Tigers šli do vedení! Netrvalo dlouho a Tygři vedli hned o dva góly, tentokrát se prosadil Štěpán Palička. Hosté se ve druhé polovině třetiny dokázali vrátit do zápasu. Nejprve se z přesilovky prosadil Erik Zhejbal, na nějž v 15. minutě ještě navázal Adam Král a rázem bylo vyrovnáno! Tygři si ještě v závěru periody zahráli přesilovku, nicméně prosadit se bohužel nedokázali a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

V prostřední části hry dokázali mladíci ze Zlína soupeři odskočit a to především zásluhou Kristiana Zalubila, jenž v polovině základní hrací doby dvakrát bleskově udeřil a posunul svůj tým do dvoubrankového vedení. Minutku před sirénou ještě situaci vylepšil Tomáš Tureček, na jehož brance se opět účastnil Kristian Zalubil, tentokrát asistencí - 5:2.

Tigers byli na koni a zápas se rozhodli brzo definitivně rozhodnout. Hned na startu třetí třetiny se prosadil Sebastian Horký, na nějž ještě v téže minutě navázal Kristian Zalubil, který tedy završil hattrick! Ještě v prvních deseti minutách přidali pomyslný hřebíček do břeclavské rakve Libor Tomek a Mykyta Anishchenko - 9:2. Tigers si ještě v závěru zahráli hned dvě přesilové hry, nicméně tentokrát už se neprosadili.

To však starší žáky nemusí vůbec mrzet, dokázali totiž odčinit nepříliš povedený zápas v Olomouci a zapisují důležité body do tabulky. Ještě vylepšit své postavení budou Tygři moct příští neděli kdy zajíždějí do Přerova. Začíná se ve 12:30.