TIGERS ZLÍN

Rozpis ledu KIS Facebook Instagram

14. kolo, 18. 3.

Tigers Zlín - HC Bobři Valašské Meziříčí

5:2

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Černý, Dittrich, Lukaštík, Číhal, Mišurec, Horký – Škamrala, Tomaštík, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Palička, Tureček, Zalubil, Charvát.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Vybíhal – Březovják, Bednařík – Šimčíková, Navrátil, Frolo, Janošková, Halamíčková, Hub, Veselá, Maliňák, Kalčák, Kostrbel.

Branky a nahrávky: 21:21 Horký (Tomaštík, Škamrala; 5/5), 25:05 Škamrala (Tomaštík; 5/5), 32:58 Zalubil (Mišurec, Tureček; 5/5), 35:29 Horký (Tureček; 5/5), 43:38 Palička (Mišurec; 5/5) – 46:01 Veselá (Maliňák; 4/5), 55:32 Hub (Veselá; 4/4). Rozhodčí: Jurčík, Šiška. Diváci: 34. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 5:2. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

V první periodě jsme se branky nedočkali, nicméně Tigers museli hned v úvodu projít těžkou zkouškou, když byli dvakrát vyloučeni, přičemž tresty se spojily i v krátkou převahu 5 na 3. Tygří smečka see každopádně semkla a gól nepřipustila.

Druhá třetina se nesla ve znamení svou pasáží poznamenaných shodně dvěma slepenými góly. Hned v úvodu dal gól Sebastian Horký, nedlouho na to na něj navázal i Daniel Škamrala. Podruhé domácí chytli střeleckou slinu krátce po přehoupnutí zápasu do druhé poloviny. Tentokrát se trefil Kristian Zalubil a opět Sebastian Horký. Rázem to bylo 4:0! V závěru si Tigers ještě – dnes poprvé – vyzkoušeli přesilovku, nicméně neuspěli.

Velmi důležitou branku vsítil na startu závěrečné části hry Štěpán Palička, jenž zvyšoval na 5:0. Valmez se pak ještě snažil vrátit do zápasu, snižoval Dominik Hub a Natálie Veselá – 5:2. Třetí třetina byla mimo to pořádně divoká, sudí rozdali hned pět trestů, přičemž třikrát usedli na lavici hanby Tygři. Na výsledek zápasu už to ale vliv nemělo, Tigers pohodlně vyhráli.

Už bylo zmíněno, že hned pět hráčů dnes dosáhlo na metu dvou kanadských bodů. Byli jimi Sebastian Horký (2+0), Daniel Škamrala (1+1), dvěma asistencemi se pak blýskli Adam Tomaštík, Patrik Miškurec a Tomáš Tureček!

Pro starší žáky „B“ šlo o předposlední duel skupinové fáze. Duel poslední je čeká v úterý 21.3 od 17:15 v Uherském Hradišti, přičemž hratelné je stále čtvrté místo, na které Tigers ztrácejí bod! Uherské Hradiště je rovněž schůdným soupeřem, koneckonců za šestnáct zápasů posbíralo jen čtyři bodíky…