HC Bobři Valašské Meziříčí - Tigers Zlín

8:2

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Vybíhal – Březovják, Bednařík – Šimčíková, Navrátil, Janošková, Barochová, Hub, Veselá, Maliňák, Kalčák, Kostrbel.

TIGERS ZLÍN: Prokop – Černý, Mišurec, Dittrich, Lukaštík, Horký – Škamrala, Tomaštík, Rajnoch, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Tomek, Kudla.

Branky a nahrávky: 03:57 Maliňák (Bednařík; 5/5), 09:11 Hub (Veselá; 5/5), 15:36 Veselá (5/5), 16:52 Veselá (5/5), 17:15 Hub (Veselá; 5/5), 40:25 Veselá (Hub; 5/5), 46:39 Veselá (5/5), 58:52 Veselá (Hub; 5/5) – 20:46 Černý (Teplinec; 5/4), 49:32 Teplinec (Horký; 5/5). Rozhodčí: Kamas, Marek. Diváci: 50. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 8:2. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2.

Tygrům se nepodařil především start zápasu, první třetinu totiž drtivě prohráli. Bobři šli do vedení už po čtyřech minutách, když se prosadil Adam Maliňák. Na 2:0 pak v 10. minutě zvyšoval Dominik Hub. Tvrdá rána přišla pro hosty v rozmezí šestnácté a osmnácté minuty, kdy se dvakrát prosadila Natálie Veselá a jednou Dominik Hub - 5:0. Situace už vypadala kriticky... Tygři se pak nedokázali prosadit při hře 4 na 4, ani v přesilovce, jejíž druhá polovina se každopádně přesunula do druhé třetiny. Tigers měli jasný úkol - stáhnout drtivé vedení soupeře a ještě se vrátit do zápasu.

Důležitý krok k tomu udělal hned v první minutě druhé třetiny František Černý, jenž využil pokračující početní výhodu. Možnost ještě se přiblížit Tygři promarnili, jelikož neproměnili další přesilovky, které přišly v polovině základní hrací doby, kdy byl dvakrát vyloučen Maliňák.

Starším žákům "B" nevyšel start třetí třetiny. Jakékoli myšlenky na velkolepý návrat pohřbila dvěma trefami Natálie Veselá, přičemž především ta druhá byla krutá, jelikož přišla těsně po dobře ubráněném oslabení - 6:2. Zápas už se v podstatě jen dohrával, skóre ještě upravil Lukáš Teplinec a v samém závěru znovu Natálie Veselá - 8:2.

Starší žáci tak nezažívají nejlepší únor, ve kterém bohužel nezapsali ani jedinou výhru. Tigers se tak propadají na šestou pozici, nicméně ztráta na čtvrtý flek činí pouhý bodík a nic tak není ztraceno! Zpět mezi elitu se Tygři mohou vyšvihnout příští sobotu, kdy na vlastním ledě vyzvou Uherské Hradiště. Úvodní buly je naplánováno na 9:30.