Tigers Zlín - HC Brumov-Bylnice

4:5

TIGERS ZLÍN: Prokop (Brázdil) – Černý, Palička, Harásek, Vlček, Dittrich, Lukaštík, Horký – Škamrala, Tomaštík, Kudla, Rajnoch, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Tomek.

HC BRUMOV-BYLNICE: Ondrůšek (Chuchma) – Maček, Kroupa, Bradáč, Kropáč – Žižka, Živčic, Holba, Maňas, Fojtík, Pavlíková, Macháč, Kolínek, Naňák.

Branky a nahrávky: 34:07 Teplinec (5/4), 52:12 Palička (Tomaštík; 5/5), 56:53 Škamrala (Palička, Tomaštík; 5/5), 59:25 Horký (Palička; 5/5) – 25:10 Kolínek (Žižka, Maček; 5/5), 41:42 Maček (5/5), 49:14 Maček (5/5), 53:16 Žižka (Maňas; 5/4), 54:17 Maňas (Naňák; 5/5). Rozhodčí: Babulík, Henčl. Diváci: 55. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 4:5. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5.

Čtyřicet minut zápasu moc branek nenabídlo, první třetina pak byla dokonce bezbrankové. Otevření skóre se sice mohli přiblížit domácí Tigers v přesilovce, kterou ale nakonec nevyužili. Brumov se prosadil krátce po stratu prostřední části hry, skóroval Daniel Kolínek. Následně si oba celky vyzkoušely přesilovku i oslabení, hosté svou příležitost zužitkovat nedokázali, nicméně Tygři byli ve hře 5 na 4 úspěšnější a zásluhou Lukáše Teplince srovnali stav zápasu na 1:1. V závěru se domácí ještě jednou museli bránit ve čtyřech, nicméně i tentokrát byli úspěšní a neinkasovali.

Jak byl celý zápas na branky chudý, tak se s nimi ve třetí třetině roztrhl pytel. Nejprve vedení opět na stranu Brumova strhl Lukáš Maček, přičemž stejný hráč deset minut před koncem vsítil svůj druhý gól a hosté odskočili. Mladíky ze Zlína vrátil do zápasu v čase 52:12 Štěpán Palička, nicméně nedlouho poté šel na trestnou Sebastian Horký a Brumov tuhle nabídnutou příležitost bleskově využil, už po pěti vteřinách se prosadil Jakub Žižka - 2:4. Když se za další minutu trefil Filip Maňas, vypadalo to s Tygry už opravdu zle... Domácí ale nic nezabalili a v závěrečných třech minutách ještě soupeři pořádně zatopili! Nejprve rozvlnil síť Ondrůškovy branky Daniel Škamrala, aby následně půl minuty před koncem zařídil drama Sebastian Horký - 4:5. To ale bylo z domácího pohledu bohužel všechno a kýženého vyrovnání se tak diváci na Tigers CREAM Aréně nedočkali.

Starší žáky "B" čeká nyní dvoutýdenní pauza, po které budou Tigers chtít odčinit sérii dvou prohraných zápasů. Pokusit se o to mohou na ledě svého tabulkového souseda Valašského Meziříčí, zápas je na programu od 9:30. Tigers jinak i nadále zůstávají v tabulce na šestém místě, které drží poměrně pohodlně.