HK Kroměříž - Tigers Zlín

5:4

HK KROMĚŘÍŽ: Válek – Frajt, Hlahůlek, Hamrla, Fryček, Hradilová, Netopil – Šišák, Marcoň, Chudárek, Mareš, Zapletal, Ondrouch.

TIGERS ZLÍN: Prokop – Mišurec, Harásek, Vlček, Dittrich, Černý – Škamrala, Tomaštík, Palička, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Lukaštík, Rajnoch, Anishchenko, Kudla.

Branky a nahrávky: 24:30 Hlahůlek (Zapletal; 5/5), 26:22 Frajt (Chudárek; 5/5), 37:54 Šišák (Hamrla, Zapletal; 5/5), 45:32 Ondrouch (Šišák; 5/5), 53:43 Ondrouch (Hlahůlek; 5/5) – 09:54 Tomaštík (Teplinec; 5/5), 22:15 Palička (5/5), 38:16 Kudla (Anishchenko; 5/4), 51:37 Černý (5/5). Rozhodčí: Mikšík, Janča. Diváci: 74. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 5:4. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Úvod zápasu patřil Tygrům, kteří také šli v 10. minutě do vedení, jelikož po Teplincově pasu se prosadil Adam Tomaštík! Nedlouho poté mohli mladíci ze Zlína vedení ještě navýšit díky přesilové hře, kterou ale nakonec neproměnili a do kabin se tedy šlo za těsného stavu 1:0 pro Tigers.

Start druhé třetiny naznačoval, že by hosté přeci jen mohli dokráčet k relativně pohodlné výhře, po dvou minutách hry totiž na rozdíl dvou trefů zvyšoval Štěpán Palička a nezdálo se, že by domácí kladli nějaký větší odpor. Kroměříž se ale zvedla a během dvou minut byla díky dvěma slepeným gólům zpět ve hře! O vyrovnání se postarali Pavel Hlahůlek a Miroslav Frajt - 2:2. Domácí navíc díky gólu v závěru šli dokonce do vedení, síť za brankářem Prokopem rozvlnil Patrik Šišák a rázem se situace úplně změnila! Tigers naštěstí dokázali zareagovat a to ještě v končící 2. třetině, přesilovku po Netopilově trestu za podrážení bleskově zužitkoval Andrej Kudla. Do závěrečné části hry se tak šlo s čistým stolem, oba celky měly k výhře stejně blízko, respektive daleko - 3:3.

Zápas na stranu Kroměříže ve 45. minutě znovu strhnul Vít Ondrouch a domácí už byli blizoučko prvním bodům do tabulky. Tigers to ale ještě nezabalil a František Černý se necelých devět minut před koncem postaral o drama - 4:4. Katem hostů z Baťova města se nakonec stal dvougólový Vít Ondrouch, jenž velice rychle vstřelil svůj další gól a tato trefa se nakonec ukázala jako rozhodující, jelikož po takovém direktu už se Tygři nedokázali zmátořit a prohrávají těsně 5:4...

I přes smolnou prohru by pozici starších žáků "B" nemělo nic ohrozit a zůstanou tak na šesté pozici, kterou drží s dostatečným náskokem. Odčinit nepovedený zápas zlínští hokejisté mohou v pátek, kdy je na Tigers Aréně od 17:45 čeká duel s tabulkovým sousedem z Brumova-Bylnice.