HC Uherské Hradiště - Tigers Zlín

1:10

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ: (Vodárek)Kokoruďa – Dolanský, Hruška – Vaněk, Hrouzek, Mynář, Fikesová, Pražanová, Jagoš, Janiga, Nejezchleba, Sládek.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Mišurec, Vlček, Dittrich – Škamrala, Tomaštík, Charvát, Rajnoch, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Lukaštík, Zalubil.

Branky a nahrávky: 45:08 Mynář (5/5) – 02:32 Vaverka (Zalubil; 5/5), 08:42 Dvořák (5/5), 16:20 Vaverka (Dvořák; 5/5), 23:59 Zalubil (5/5), 39:55 Zalubil (5/5), 46:43 Tomaštík (5/5), 47:59 Zalubil (5/5), 50:22 Tomaštík (Teplinec; 5/4), 55:59 Charvát (5/5), 59:24 Zalubil (5/5). Rozhodčí: Dostalík, Frelich. Diváci: 52. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 1:10. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:10.

Tigers začali diktovat ráz zápasu hned v úvodu, po dvou a půl minutách otevřel skóre Matyáš Veverka, na nějž ještě v prvních deseti minutách navázal ještě Tobiáš Dvořák. Tygři si pak zahráli přesilovku, kterou sice nevyužili, nicméně chvíli po Mynářově návratu na led se stejně prosadili, trefil se opět Matyáš Veverka. Už tohle byl stav na který Uherské Hradiště nedokázalo odpovědět, hotovo ale ani zdaleka nebylo. Jediné co mladíkům ze Zlína dnes moc nešlo byly početní převahy, nevyužili ani tu v pořadí druhou po vyloučení Nejezchleby. Na zápas to každopádně nemělo velký vliv, po dvaceti minutách Tigers vedli pohodlně 3:0.

Hned na startu prostřední části hry se dnes poprvé prosadil Kristian Zalubil, ani z jeho strany to ještě ani náhodou nebylo poslední slovo. Tygři následně zvládli oslabení a pouhopouhých pět vteřinek před sirénou ještě navýšili své vedení, gól vsítil opět Kristian Zalubil.

Patnáct minut do konce utkání se domácí alespoň jednou prosadili, branku dal Roman Mynář a gólman Brázdil přišel i přes jinak bezchybný výkon o čisté konto. Tigers reagovali v podstatě okamžitě, odpověď si připravil Adam Tomaštík - 6:1. Tygři se v závěru ještě pořádně rozjeli, nejprve Kristian Zalubil završil hattrick,, následně se v přesilové hře podruhé trefil Adam Tomaštík a následně skóroval i Christopher Charvát. V čase 59:24 pak ještě dosáhl onoho magického desátého gólu, kdo jiný než Kristian Zalubil.

Starší žáci "B" tak skutečně výborně zareagovali na debakl 2:14 a Uherské Hradiště rozdrtili 10:1. Tigers dnes navíc dosáhli už sté vstřelené branky, což stačí na 17 bodů a šesté místo, přičemž čtvrté místo je vzdáleno o pouhý bodík! Další zápas čeká Tygry hned zítra, kdy doma vyzvou Valašské Meziříčí. Úvodní buly je naplánováno na 11:10.