Tigers Zlín - SC Marimex Kolín

3:2

TIGERS ZLÍN: Kaděra – Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Hampl – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Haida, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

SC MARIMEX KOLÍN: Želivský – Žaloudek, Bezpalec, Protiva , Svoboda, Dvořák, Sliž, Horný – Kouba, Kasal, Vytlačil, Hrubý, Mikulecký, Franc, Holoubek, Vyvial, Král, Kupka.

Branky a nahrávky: 00:48 Vyorálek (Jünger; 5/5), 36:29 Pippal (5/5) – 26:31 Franc (5/5). Rozhodčí: Maršálek – Augusta, Viskot. Diváci: 123. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Tigers zahájili utkání skvěle, už po 48 vteřinách otevřel skóre po Jüngerově pasu Albert Vyorálek. Hosté se do zápasu mohli vrátit v přesilovce, která se ale Kozlům vůbec nepovedla. Jediným nebezpečným momentem bylo nahození před bránu, jinak Tomáš Kaděra v podstatě nemusel zasahovat. Tygři hru v klidu kontrolovali a sami drželi kotouč na holích.

V 8. minutě byl dosti nevybíravě sražen právě Albert Vyorálek. Chvíli to nevypadalo vůbec dobře, nicméně Vyorálek se oklepal a do zápasu se naštěstí ještě vrátil. Kapitán hostí Tobiáš Dvořák v zápase dohrál. Dlouhá přesilovka nebyla úplně povedená, několikrát to každopádně zkusil dnes mimořádně aktivní obránce Vasyliev. Když byl vyloučen ještě Šimon Protiva, hráli domácí chvíli přesilovku dokonce 5 na 3. A to už byla jiná! Jeden z útočníků se nejprve dostal do šance po najetí středem, Marek Valouch následně nahazoval na teč před bránu. Vše zvládl vychytat brankář Želivský.

Na druhé straně byl dnes hodně vidět Dominik Franc, Tomáš Kaděra byl ale prozatím stoprocentní. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Druhou periodu zahájili Kozli přesilovkou, nicméně Tygři soupeře opět k ničemu nepustili. Kolín to občas zkusil tlakem v brankovišti, nicméně domácí měli situaci pod kontrolou.

Ve 25. minutě se v obrovské šanci zjevil Matěj Pravda, jenž málem dorazil puk do poloodkryté klece! Hosté se dostávali pod tlak a zdálo se, že Tygři jsou na koni. Byli to ale právě Kozli, kdo se z ničeho dokázal prosadit, gól vstřelil už vzpomínaný Dominik Franc. Rázem bylo vyrovnáno.

V další přesilovce hostí nebezpečně nahazoval před bránu Matyáš Svoboda, Kaděra měl s pukem problémy, ale nakonec jej zkrotil. Ve velikých šancích se pak zjevili domácí Matyáš Veselý, jenž střílel z mezikruží a Nicolas Pippal, který ve vlastním oslabení dokonce sám ujížděl na bránu. Jan Želivský tehdy vytáhl vskutku klíčový zákrok, když zlikvidoval střelu mezi betony.

Ve 37. minutě se Tygři dočkali! Fajkus zakončoval z mezikruží, střelu ještě tečoval Nicolas Pippal a kotouč tak propadl mezi betony brankáře v modrobílé. Tygři byli při chuti a tlačili se do zakončení, Vaněk před bránou vybídl Pravdu s Fajkusem, na střed se snažil prosmýknout Matyáš Veselý a tak dále...

Třetí třetinu domácí nezahájili ale vůbec dobře. Kolín byl na puku a postupně utahoval šrouby, Tigers se zmohli jen na občasné vyhození do středního pásma. Ne snad, že byl Kozli vytvářeli jednu obrovskou šanci za druhou, nicméně systematicky soupeře tlačili. A taky za to byli odměněni! Možná nejlepší z hostů Jan Vyvial vyškrábl kotouč zpoza noh dezorientovaného obránce a dorazil jej na bližší tyč - 2:2.

Tigers pak úplně nesedla přesilová hra, ve které moc výrazní nebyli a to i přes to, že v pásmu dlouho kombinovali. Jednou každopádně puk nejspíše cinknul o tyčku, rozhodčí vehementně rozpažili a pokračovalo se dále.

Za Kolín byl ve skvělé pozici do mezikruží sjíždějící Franc, později se střela do prázdné branky nepovedla Holoubkovi a Filip Svoboda pět minut před koncem také trefil tyčku!

Tři minuty před koncem dostali zlínští skvělou možnost v podobě přesilové hry! Vše na sebe vzal Ivan Vasyliev, jenž od modré pálil jednu ránu za druhou. A jednou to skutečně vyšlo! Želivskému kotouč vypadl a Jiří Fajkus jej dorval do sítě - 3:2. Za obrovského nadšení šli Tigers potřetí v zápase do vedení!

Hosté odvolali brankáře a ještě to zkoušeli v šesti, nicméně Tygři už si triumf nenechali sebrat a v závěru udrželi hru ve středním pásmu! PSG aréna vybuchla radostí - Tigers Zlín mohli oslavit postup do baráže!

V baráži čeká na Zlín dvojice týmů z vyšší soutěže Ligy dorostu a to Náchod a Třebíč, plus vítěz semifinále Pilsen Wolves. Hrát se budekaždý s každým, tedy celkem šest zápasů. Startuje se v pátek 24. března

Ohlasy trenérů

Zdeněk Sedlák (Tigers Zlín): Zápas se mi samozřejmě hodnotí velice dobře, protože jsme vyhráli. Klukům přeji, aby v takových výkonech pokračovali i nadále. Čeká nás baráž, která bude otevřená, stát se může cokoli. Doufám, že to dotáhneme a postoupíme. Věřím, že na to máme.