HC Olomouc - Tigers Zlín

8:2

HC OLOMOUC: Řezníček – Korhoň, Navrátil, Kubáň, Bělovský, Pčolinský, Vlček – Voráč, Stibůrek, Musil, Vymětal, Dokoupil, Husák, Matějka, Jozefček.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Stýblo, Kundrata, Lysák, Harásek, P. Mišurec, T. Mišurec, Černý, Horký, Lukaštík, Ernst – Korvas, Čajánek, Hoferek, Palička, Anishchenko, Nábělek.

Branky a nahrávky: 00:57 Dokoupil (5/5), 03:30 Husák (Voráč; 5/5), 08:50 Husák (Vlček; 5/5), 12:14 Navrátil (Korhoň, Bělovský; 5/5), 13:57 Husák (Kubáň; 5/5), 16:26 Husák (Voráč, Kubáň; 5/5), 20:48 Musil (Pčolinský, Vlček; 5/5), 43:59 Bělovský (Pčolinský, Stibůrek; 5/5) – 15:43 Harásek (5/5), 41:57 Nábělek (Lysák; 5/5). Rozhodčí: Přecechtěl – Lainka, Špiroch. Diváci: 66. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely na branku: 8:2. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2.

O všem rozhodla už první třetina. Za 14 minut nasypali Kohouti pět branek, třikrát se trefil Dominik Husák, po jednou zářezu zapsali Lukáš Dokupil a Vít Navrátil. V 16. minutě sice vykřesal naději na brankovišti dobře postavený Matyáš Harásek, odpověď si pro něj ale připravil klíčový hráč domácích Dominik Husák - 6:1.

Zbytek zápasu už byl v podstatě vyrovnaný. A taky dost vyhrocený, sudí ve druhé třetině rozdali celkem osm trestů. Gól ale padli jediný, a to ještě ne z přesilovky, hned po startu periody navýšil olomoucké vedení Jan Musil.

Ve třetí třetině jsme se dočkali ještě korekce skóre, Matěj Nábělek si dobře najel před bránu a dorazil Lysákovo nahození od modré - 7:2. Poslední slovo ale přeci jen museli mít Kohouti, brankový účet uzavřel gólem na 8:2 Martin Bělovský.

Na ligového lídra si tak naši deváťáci nevyšlápli, ovšem příliš je to mrzet nemusí, jejich druhá příčka totiž zůstala neohrožena. Tigers ji momentálně drží s náskokem bodu na Uničov a čtyř na Blansko. Naopak Olomouc si vedení pojistila, vede o pět bodů. Přiblížit se čelu tabulky znovu pokusíme příští sobotu, kdy doma vyzveme právě tabulkového souseda z Uničova. Důležitý duel v Tigers CREAM Aréně startuje v 10:00.