Tigers Zlín - HK Kroměříž

13:3

TIGERS ZLÍN: Prokop – Mišurec, Harásek, Číhal, Horký – Anishchenko, Palička, Bartoš, Tureček, Korvas, Tomek, Zalubil.

HK KROMĚŘÍŽ: Válek – Maček, Fryček, Říha, Hradilová, Netopil – Šišák, Mojžíšek, Kluzák, Zapletal, Zbořil, Scholz.

Branky a nahrávky: 02:19 Horký (Korvas; 5/5), 08:52 Zalubil (Číhal, Tureček; 5/5), 13:10 Tureček (Zalubil; 5/5), 14:55 Korvas (Anishchenko; 5/5), 28:42 Palička (Číhal; 5/5), 39:00 Zalubil (TS), 42:32 Tureček (5/5), 47:08 Tomek (Číhal; 5/5), 48:10 Horký (5/5), 48:22 Zalubil (Číhal; 5/5), 48:55 Číhal (5/5), 51:29 Tureček (Mišurec; 4/5), 58:06 Číhal (Zalubil; 5/5) – 00:58 Maček (Mojžíšek; 5/5), 16:36 Říha (Šišák; 5/5), 24:16 Maček (Šišák; 5/4). Rozhodčí: Knap, Odstrčilík. Diváci: 30. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 13:3. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 13:3.

Start utkání se lépe vydařil Kroměříži, která gólem Prokopa Mačka otevřela po 58 vteřinách skóre. Od tohoto okamžiku však úřadovali Tygři. Nejprve vyrovnal Sebastian Horký a ještě v první desetiminutovce otočil vývoj zápasu Kristian Zalubil. Ještě než skončila úvodní perioda, udeřili Tomáš Tureček a Adam Korvas. Tigers si ještě v závěru vyzkoušeli přesilovku, nicméně neuspěli. Na 4:2 pak upravil Samuel Říha a za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Druhá třetina moc branek nenabídla, i tak ji ale domácí mladíci ovládli. V přesilovce sice na rozdíl jediného gólu snížil svým druhým zásahem Prokop Maček, nicméně další oslabení už Tygři zvládli a bezprostředně po konci soupeřovy početní výhody se sami prosadili - střelecký účet si dnes otevřel Štěpán Palička. Minutku před sirénou skóroval Kristián Zalubil, jenž upravil na - 6:3.

Závěrečná část hry se Tigers vydařila na jedničku, právě posledních dvacet minut rozhodlo o jasném domácím triumfu! Krátce po vhození úvodního buly dal svůj druhý gól Tomáš Tureček, mladíci z Baťova města pak ubránili oslabení a 13 minut před koncem znovu prostřelil hostujícího gólmana Válka a to v rozmezích dvou minut hned čtyřikrát! Gól dal nejprve Libor Tomek, následován Sebastianem Horkým a Kristianem Zalubilem, který tak dovršil hattrick! Netrvalo dlouho a Tobias Číhal zvýšil na 11:3. Devět minut před koncem se ve vlastním oslabení prosadil Tomáš Tureček, i on dosáhl magické hranice tří gólů! V závěru ještě upravil dnes dvoubrankový obránce Tobias Číhal.

Mladší žáci po pěti prohrách v řadě stylově utnuli výsledkové trápení, svého souseda ze spodních pater tabulky přejeli 13:3. Založit novou, vítěznou, šnůru se Tigers pokusí netradičně ve středu, od 16:45 je čeká Olomouc.