HC ZUBR Přerov - Tigers Zlín

12:5

HC ZUBR PŘEROV: Slavík – Hanzelka, Faltýnek, Janek, Gazar – Macháček, Špaček, Vilímek, Ševcůj, Stokláska, Strnádel, Kutěj, Holčík, Snášel.

TIGERS ZLÍN: Kratochvíl – Mišurec, Harásek, Číhal, Horký – Anishchenko, Palička, Bartoš, Tureček, Korvas, Tomek, Zalubil.

Branky a nahrávky: 02:47 Strnádel (5/5), 09:20 Macháček (Stokláska, Faltýnek; 5/4), 21:06 Kutěj (Strnádel; 5/5), 32:57 Janek (Špaček, Kutěj; 5/5), 36:51 Špaček (4/4), 41:21 Strnádel (5/5), 44:22 Špaček (Kutěj; 5/5), 48:47 Špaček (Holčík; 5/5), 49:08 Špaček (Kutěj, Holčík; 5/5), 51:23 Špaček (Holčík, Kutěj; 5/5), 54:14 Strnádel (Špaček; 4/5), 58:49 Špaček (5/5) – 06:27 Korvas (Zalubil; 5/5), 18:11 Bartoš (5/5), 44:42 Zalubil (5/5), 52:31 Tomek (5/5), 56:40 Tureček (Korvas, Číhal; 5/4). Rozhodčí: Navrátil – Prísažný, Urban. Diváci: 88. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 12:5. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3, 10:3, 10:4, 11:4, 11:5, 12:5.

První třetina byla z tygří strany slušná. Do vedení šel sice Přerov, nicméně Adam Korvas ještě v úvodní desetiminutovce vyrovnal. Zubři pak ještě využili přesilovku, početní výhodu si pak střihli i Tigers. Bez úspěchu, nicméně mrzet to zlínské mladíky nemuselo, jelikož v 19. minutě se prosadil Jakub Bartoš - 2:2! Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu a situace vypadala nadějně.

Zbytek zápasu už se však Tigers nepovedl podle představ. Druhá třetina skončila ještě milosrdně, Tigers neskórovali a naopak třikrát inkasovali. V prostřední dvacetiminutovce se rovněž hojně vylučovalo, sudí v součtu rozdali celkem pět dvouminutových trestů, v nerovnovážném stavu se tak sehrála rovná polovina třetiny. Přerov jeden gól v přesilovce, druhý padl těsně po konci tygřího oslabení. Do čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 5:2.

V závěrečné části hry se s góly doslova roztrhl pytel. Za Tigers skóroval Kristian Zalubil, bohužel však už jen snižoval na 7:3 a 15 minut před koncem už situace nebyla dobrá. Domácí se nakonec prosadili celkem sedm branek, katem hostů byl pětigólový Marti Špaček, přičemž všechny tyto zásahy se vlezly do třetí třetiny. Zlínští žáci dosáhli ještě dalších dvou úspěchů, prosadili se Libor Tomek a Tomáš Tureček.

Starší žáci tak hektický zápas neurvali a padli 12:5. Tigers by rádi uspěli příští sobotu doma na Tigers CREAM Aréně, kdy vyzvou svého souputníka ze spodních pater tabulky Kroměříž. Začíná se v dopoledne v 9:15.