HK Mladí draci Šumperk - Tigers Zlín

10:2

HK MLADÍ DRACI ŠUMPERK: Petruň – Hovanec, Kundera, Krump, Koutný, Holub – Kubíčková, Březinová, Muselík, Kindl, Seidl, Pospíšil, Novák, Matocha, Gildainová, Žerníček, Unzeitig.

TIGERS ZLÍN: Brázdil (Prokop) – Mišurec, Harásek, Číhal, Horký – Anishchenko, Palička, Charvát, Tureček, Korvas, Tomek, Zalubil.

Branky a nahrávky: 06:47 Novák (5/5), 19:15 Unzeitig (Kundera; 5/5), 19:24 Novák (Pospíšil; 5/5), 20:32 Matocha (Krump; 5/5), 26:10 Novák (Pospíšil, Březinová; 5/3), 27:45 Pospíšil (Březinová; 4/4), 34:45 Březinová (Novák, Kundera; 5/4), 49:22 Březinová (5/5), 49:45 Novák (Březinová; 5/5), 52:01 Seidl (Kindl, Kundera; 5/5) – 01:48 Tureček (5/5), 12:22 Tomek (Harásek; 5/5). Rozhodčí: Kašpar – Doležel, Minařík. Diváci: 51. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 10:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 10:2.

Zápas nezačal pro Tygry vůbec špatně, už po 108 vteřinách otevřel skóre utkání Tomáš Tureček. Za pár minul sice Draci odpověděli zásluhou Nováka, nicméně i na to měli starší žáci z Baťova města odpověď. Vedení zpět na tygří stranu strhl Libor Tomek! Pak už se ale bohužel prosazovali jen a pouze domácí hráči... Ještě v první třetině otočil Šumperk zásluhou branek Matěje Nováka a Patrika Unzeitiga v poslední minutě před sirénou a do kabin se tak šlo za stavu 3:2.

Jak se start první periody vyvedl Tigers, start periody druhé ovládli pro změnu Draci. Neuběhlo ani čtyřicet vteřin a z gólu se radoval Martin Matocha. Ve 26. minutě šli Tygři do tří a přesilovku bleskově využil Matěj Novák, jenž tak završil hattrick- 5:2. Hosté se mohli do zápasu vrátit nabídnutou přesilovou hrou, v té však všem zúčastněným ujel Matěj Pospíšil, jenž se tak radoval z branky ve vlastním oslabení. Přesilovku poté využila také jedna ze dvou dívek v domácím dresu Dana Březinová, která tak ke dvěma asistencím přidala i gól.

Definitivní konec přišel pro Zlín v 49. minutě, druhou branku vstřelila Dana Březinová, na niž svým čtvrtým gólem navázal Matěj Novák a aby toho nebylo málo, tak se přidal i Patrik Sajdl. To vše v rozmezí ani ne čtyř minut. Draci docílili pověstného desátého gólu a bylo po zápase - 10:2.

Starší žáci tak i nadále hledají formu, po výrazné výhře v Kroměříži se zatím nedokázali více prosadit a stále okupují spíše spodní patra tabulky. Zlomit nepříznivou bilanci chtějí Tigers příští sobotu od 11:00 na ledě vedoucího Vsetína! S Valachy už se starší žáci potkali, přičemž v ostré přestřelce nakonec padli. Tygry jednoznačně nečeká nic lehkého, nicméně jsou připraveni soupeři porážku vrátit a zvítězit!