HC Bobři Valašské Meziříčí - Tigers Zlín

2:18

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Hoffmannová – Bednařík, Stratil, Březovják, Kamas – Zpěvák, Kalčák, Kovaříček, Rypár, Surý, Sviták, Křenková, Chovanec, Kandra, Veselá, Šimčíková.

TIGERS ZLÍN: Šiška – Dittrich, Vlček, Tomaštík – Vaverka, Teplinec, Dvořák, Štěpánek, Baďura, Rajnoch, Škamrala.

Branky a nahrávky: 02:25 Šimčíková (5/5), 35:47 Bednařík (5/5) – 01:51 Štěpánek (Dvořák; 5/5), 07:01 Dvořák (Štěpánek; 5/5), 08:28 Tomaštík (Vlček; 5/5), 10:08 Tomaštík (5/5), 11:04 Dvořák (Štěpánek, Tomaštík; 5/5), 18:09 Vaverka (5/5), 21:14 Vaverka (Rajnoch, Škamrala; 5/5), 21:58 Rajnoch (Vaverka, Škamrala; 5/5), 25:52 Dvořák (Štěpánek; 5/5), 29:22 Teplinec (Škamrala; 5/5), 30:08 Dvořák (Tomaštík; 5/5), 31:48 Škamrala (Dvořák, Teplinec; 5/5), 31:54 Štěpánek (Teplinec; 5/5), 42:52 Teplinec (Vlček, Tomaštík; 5/5), 48:28 Štěpánek (Teplinec, Dvořák; 5/5), 55:33 Tomaštík (5/5), 57:48 Dvořák (Štěpánek; 5/5), 58:40 Teplinec (Baďura; 5/5). Rozhodčí: Bambuch, Kamas. Diváci: 41. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 2:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:13, 2:13, 2:18.

Tigers měli dobrý už start do zápasu, skóre otevřel po dvou minutách Šimon Štěpánek. Tady soupeř dokázal ještě reagovat, vyrovnání zajistila v téže minutě Kristýna Šimčíková. Během čtyř minut si každopádně mladí Tygři nejen vzali vedení zpět, zvládli i odskočit do slušného náskoku. Postarala se o to dvojice Adam Tomaštík - Tobiáš Dvořák, oba skórovali dvakrát, ke gólu přidal dvě nahrávky i Šimon Štěpánek.

Tigers následně ubránili dvojici oslabení, ve kterých se Bobři mohli ještě vrátit do hry, Matyáš Veverka naopak ještě dvě minutky před koncem upravoval na 1:6.

A právě Matyáš Veverka byl při chuti i na stratu druhé periody, v čase 21:14 přidal totiž svůj druhý gól, o pár desítek vteřin později asistoval i u gólu Matěje Rajnocha - 1:8. Pověstná desítka padla ještě v první polovině základní hrací doby, nejprve Tobiáš Dvořák hattrickovým gólem udeřil podeváté, Lukáš Teplinec následně přidal branku číslo 10! Tobiáš Dvořák každopádně stále neměl dost, do sirény zapsal ještě bilanci 1+1, trefili se i Daniel Škamrala a Šimon Štěpánek. Alespoň čestný úspěch přidal hostující Bednařík - 2:13.

Bylo jasné, že duel se už jen dohrává. Pro zlínské borce ale ještě dobojováno nebylo, hned několik z nich útočilo na kdejaké osobní mety. Tak třeba Lukáš Teplinec, jenž stihl nasázet hattrick, stejného úspěchu dosáhl i Adam Tomaštík, přidal se i Šimon Štěpánek (dnes 3+3). Zahanbit se pochopitelně nenechal ani Tobiáš Dvořák, jenž přidal svou pátou branku v utkání. Ve třetí třetině tedy padlo ještě pět gólů a skóre se posunulo na konečných 2:18.

Další zápasy čekají mladé Tygry až po Vánocích, konkrétně ve středu 10.1. V tabulce do té doby přečkají díky 24 bodům na úžasném prvním místě. To se pokusí udržet právě v lednu, kdy je čekají duely s Brumovem-Bylnicí a Uherským Hradištěm.