Tigers Zlín - PSG Berani Zlín

7:4

TIGERS ZLÍN: Šiška – Dittrich, Vlček, Tomaštík – Holotík, Socha, Vaverka, Teplinec, Dvořák, Štěpánek, Švachula, Baďura, Rajnoch, Škamrala.

PSG BERANI ZLÍN: Kos – Žůrek, Hlatký, Gonzalez, Ševeček, Krejčí – Spružina, Veverka, Kuželová, Petrůj, Šmíd, Slovák, Kubičík, Patiak, Pecháček, Rudolfová.

Branky a nahrávky: 01:54 Štěpánek (Dvořák, Tomaštík; 5/5), 07:00 Holotík (Rajnoch; 5/5), 07:59 Teplinec (Švachula; 5/5), 17:41 Tomaštík (Vaverka; 5/5), 17:51 Teplinec (Švachula; 5/5), 50:23 Teplinec (Dvořák; 5/5), 59:18 Teplinec (5/5) – 02:24 Šmíd (Petrůj; 5/5), 23:31 Šmíd (Gonzalez; 5/4), 32:03 Kuželová (5/5), 41:55 Spružina (Šmíd, Petrůj; 5/5). Rozhodčí: Škach, Škach. Diváci: 95. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 7:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:4, 7:4.

Základ pro výhru byl položen už v první třetině, tu Tigers ovládli vysoko 5:1! Hodně výživná byla už první desetiminutovka, nejprve tedy Šimon Štěpánek otevřel skóre, na toho ale rychle reagoval Oskar Šmíd - 1:1. V rozmezí jediné minutky se pak trefili ale Tomáš Holotík a Lukáš Teplinec, právě tyto dvě branky poslaly náš výběr do trháku.

Následně se sice nepodařilo využít přesilovku, mrzet to Tygry ale nemuselo, jelikož v 18. minutě se v rozmezí pouhých deseti vteřin prosadil ještě Adam Tomaštík a znovu Lukáš Teplinec, jemuž i na druhý gól nahrával Filip Švachula.

Ve druhé třetině, která byla výrazně ovlivněna i častými tresty, patřila Beranům. Ti díky druhému gólu Oskara Šmída a zásahu Karolíny Kuželové duel dokázali ještě zdramatizovat. Tigers tentokrát do statistik zapsali pouze tresty, konkrétně dva. Žlutomodří byli v tomto směru ještě aktivnější, na trestnou lavici usedli pětkrát.

Po gólu ze 42. minuty bylo zaděláno na pořádné drama, Jakub Spružina totiž dostal Berany na dostřel. Pak se ale slova opět ujal Lukáš Teplinec, jenž výběr Tygrů uklidnil. Nejprve trefou deset minut před koncem, poté i zásahem v poslední minutě a stal se tak hrdinou zápasu - 7:4.

Starší žáci se tak v tabulce osamostatňují na druhé pozici, za sebou mají s pětibodovým náskokem právě Berany. Vyšvihnout se mohou i na první místo, ztrácejí na něj pouhý bod. Tuto ztrátu mohou Tigers smazat příští neděli, čeká je další třeskavý regionální boj, tentokrát na Vsetíně. Začíná se ve 12:00.