12. kolo, 6. 11.

Tigers Zlín - SHKM Hodonín

8:1

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský, Mozr – Korpas, Vaněk, Mičkal, Pravda, Zaborskyi, Veselý, Fajkus, Haida, Šlesinger, Vyorálek, Červenka.

SHKM HODONÍN: Stašek – Vícha, Korbel, Běhůnek, Jagoš, Bárta, Kurka – Krátký, Hloušek, Čumba, Pavlovič, Šupka, Drabálek, Huňady, Procházka, Zalubil.

Branky a nahrávky: 15:46 Pravda (Valouch, Mičkal; 5/5), 27:57 Veselý (Červenka; 5/5), 28:38 Mičkal (Vyorálek, Vaněk; 5/5), 34:07 Fajkus (Vyorálek, Valouch; 5/5), 36:33 Vyorálek (Vasyliev, Haida; 5/4), 39:24 Šlesinger (Zaborskyi, Valouch; 5/5), 53:09 Červenka (Veselý, Vyorálek; 5/5), 56:16 Fajkus (Pravda; 5/5) – 25:59 Procházka (5/4). Rozhodčí: Dětský – Babulík, Babulík. Diváci: 34. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 8:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

Další povedený zápas za sebou mají dorostenci Tigers Zlín, ti svému soupeři z Hodonína dovolil v rámci 122. ligového kola jediný gól, sami si zastříleli a berou vysokou výhru. Bilancí 1+3 se blýskl Albert Vyorálek, dva góly nasypal Jiří Fajkus. Činily se i posily z Extraligy Martin Červenka a Matěj Pravda (oba 1+1) a výborný duel samozřejmě odchytal brankář Jakub Trnka, jenž inkasoval jedinkrát!

První třetina ještě moc vzruchu nenabídla. Už po čtrnácti vteřinách si Tigers sice vyzkoušeli přesilovou hru, nicméně neprosadili se a na gól jsme si tak museli počkat až do 16. minuty, kdy se přihrávkách Valoucha a Mičkala prosadil navrátilec Matěj Pravda. Nic dalšího už úvodní perioda nenabídla, do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Tygry.

Prostřední část hry už byla jiná jízda! Nejprve tedy z početní výhody vyrovnal Marek Procházka, od tohoto momentu však úřadovali jen a pouze domácí. Rychlou odpověď si svou vůbec první brankou v tygřím dresu připravil Matyáš Veselý, netrvalo dlouho a vedení dokonce ještě navýšil Marek Mičkal. Ve 34. minutě se Tigers prosadili znovu. Marek Valouch vyslal nahození od modré čáry, Vyorálek zpracoval za brankou, okamžitě předal na pravou tyč a Jiří Fajkus pohotově doklepl kotouč do sítě - 4:1. Hodonínský obránce Darek Běhůnek následně usedl na trestnou lavici a domácí si zahráli přesilovku, kterou v podstatě okamžitě využili, trefil se dnes čtyřbodový Albert Vyorálek. Nějakou půl minutu před sirénou Tigers ještě navýšil vedení! Illia Zaborskyi se výborně zorientoval za bránou a poslal přihrávku do mezikruží, kde se do kotouče opřel Daniel Šlesinger, jenž náramně vymetl horní růžek - 6:1.

V závěrečné desetiminutovce se ještě trefil další starý známý Martin Červenka, který stejně jako Matěj Pravda u Tygrů hostuje díky reprezentační přestávce v dorostenecké Extralize. Skóre nakonec definitivně uzavřel Jiří Fajkus, jenž tedy upravil na vysokých 8:1.

Dorostenci Tigers Zlín jsou na startu nového ročníku nadále k nezastavení, zapisují jedenáctou výhru z dvanácti utkání, ligovému pořadí už vládnou naprosto s přehledem a co nevidět pokoří metu 100 vstřelených branek. Další duel čeká Tigers netradičně už ve středu, kdy zajíždějí do Valašského Meziříčí. Hraje se odpoledne od 16:45.