Tigers Zlín - HK Kroměříž

10:4

TIGERS ZLÍN: Prokop (Brázdil) – Černý, Mišurec, Harásek, Vlček, Dittrich – Kudla, Škamrala, Tomaštík, Palička, Bartoš, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Lukaštík.

HK KROMĚŘÍŽ: Hradil Dzudza – Kelnar, Frajt, Říha, Netopil – Břenek, Fornál, Mikuláš, Šišák, Mojžíšek, Marcoň, Chudárek, Kluzák, Mareš, Zapletal, Scholz.

Branky a nahrávky: 04:28 Palička (Kudla; 5/4), 05:26 Černý (4/5), 13:01 Vlček (Palička, Kudla; 5/4), 14:48 Škamrala (Černý; 4/5), 21:41 Vaverka (Bartoš; 5/5), 22:19 Dittrich (Vlček; 5/5), 46:22 Vlček (5/5), 49:56 Kudla (Vlček; 5/5), 52:12 Lukaštík (5/5), 54:20 Tomaštík (5/4) – 00:41 Šišák (Kluzák; 5/5), 15:16 Kluzák (Šišák; 5/4), 20:53 Mojžíšek (5/5), 49:33 Kluzák (Marcoň; 5/5). Rozhodčí: Vyorálek, Šiška. Diváci: 35. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 10:4. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 7:3, 7:4, 10:4.

Start zápasu se lépe podařil hostům z Kroměříže, už po čtyřiceti sekundách otevřel skóre Patrik Šišák. Opověď na sebe nenechala dlouho čekat, Tygři si zahráli přesilovku a Štěpán Palička vyrovnal na 1:1. Následně si početní výhodu zahrál i soupeř, nicméně Tigers sehráli oslabení výborně a dokonce sami dokázali vstřelit gól, prosadil se František Černý. Tresty i nadály určovaly tempo třetiny, po vyloučení hostujícího Zapletala zvýšil na 3:1 Tomáš Vlček. Do sirény se ještě prosadil Daniel Škamrala a to opět při vlastním oslabení. Brankový stav pak ještě pět minut před koncem periody za Kroměříž korigoval Filip Kluzák.

I start prostřední části vyšel lépe hostům, na dostřel dostal svůj tým už v první minutě Filip Mojžíšek. Zbytku třetinu už ale znovu vládli Tygři. Dvěma slepenými góly Matyáše Veverky a Gabriela Dittricha šli domácí do vedení 6:3. V polovině základní hrací doby šli ještě Tigers do čtyř, nicméně mladíci z Baťova města se semkli a těžkou pasáž ustáli.

Na další branky jsme si museli počkat až do 46. minuty. Dnes dvougólový obránce Tomáš Vlček poslal Tygry do trháku a výhra už byla blízko. Deset minut před koncem sice ještě vykřesal naději Filip Kluzák, nicméně poté už úřadovali jen a pouze domácí. Nejprve se dvěma trefami v rychlém sledu prosadili Andrej Kudla a Mathias Lukaštík, následně ještě Adam Tomaštík bleskově využil přesilovku a bylo hotovo - 10:4!

Starší žáci "B" tak porazili poslední Kroměříž a zapisují důležité body do tabulky, díky kterým momentálně ve velice našlapaném pořadí drží velice slušné páté místo. To mohou ještě vylepšit příští sobotu, kdy zajíždějí do Valašské Meziříčí. Duel startuje ve 13:30.