Tigers Zlín - PSG Berani Zlín

4:5

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Černý, Mišurec, Harásek, Dittrich, Číhal, Karlík, Horký – Škamrala, Tomaštík, Tureček, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Lukaštík, Zalubil.

PSG BERANI ZLÍN: Kovářík – Juřena, Jünger, Bahula, Kořének, Vyorálek, Veselý – Zavrtálek, Ajgl, Pavlůsek, Štramberský, Holovko, Švachula, Köhler, Mikulka, Prášil, Štěpánek.

Branky a nahrávky: 02:32 Tureček (5/5), 14:26 Zalubil (5/4), 28:55 Zalubil (Číhal; 5/5), 51:47 Číhal (Tureček; 5/5) – 13:07 Mikulka (Prášil; 5/5), 23:26 Prášil (Holovko; 5/5), 29:28 Pavlůsek (Juřena; 5/5), 47:35 Ajgl (Juřena; 5/5), 55:36 Juřena (Ajgl; 5/5). Rozhodčí: Dětský, Knap. Diváci: 69. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 4:5. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Tigers začali zápas dobře, už po dvou a půl minutách otevřel skóre Tomáš Tureček. Berani nečekali s odpovědí příliš dlouho, vyrovnal Štěpán Mikulka. Netrvalo dlouho a Tygři dostali možnost zahrát si přesilovou hru, Köhlerovo vyloučení potrestal zakončující Kristian Zalubil a Tigers šli do vedení. Do konce první třetiny už gól nepadl, Tigers si tak odnesli těsný náskok 2:1.

Berani na startu prostřední části hry vyrovnali, trefil se Daniel Prášil. Následně se Tygři ještě museli bránit v oslabení, nicméně semkli se, gól neinkasovali a chvíli po návratu Tobiase Číhala na led dokonce sami udeřili, svůj druhý zářez zapsal Kristian Zalubil. Bohužel, ani tento stav nevydržel dlouho, o další vyrovnání se po půl minutě postaral Martin Pavlůsek. Do konce druhé třetiny už se zapisovaly pouze tresty, sudí jich rozdali celkem pět. Branka do sirény nepadla - 3:3.

Dlouho to vypadalo na plichtu, nicméně třetí třetina měla na programu ještě strhující zápletku. Ve 47. minutě nejprve posunul Berany do vedení Matyáš Ajgr, přičemž zanedlouho se Tobiáš Číhal prosadil při hře čtyři na čtyři a znovu to vypadalo na dělbu bodů. Na tu však nakonec vůbec nedošlo, Vojtěch Juřena necelých pět minut před koncem zápas rozhodl - 4:5.

Tahle přetahovaná tedy "béčku" starších žáků body nepřinesla, radují se rivalové ze zimního stadionu Luďka Čajky. Tigers i tak drží relativně pohodlnou pozici ve středu tabulky a nadále pokukují po horní čtyřce. Té se mohou přiblížit ve středu 16. listopadu, kdy se jedou o body porvat na Vsetín.