HOKEJ Uherský Ostroh - Tigers Zlín

6:10

HOKEJ UHERSKÝ OSTROH: D. Nevídal – Čermák, Ivan, Štulc, B. Veselý – B. Veselý, Němčický, Břečka, Nejezchleba, Skočík, D. Nevídal, Šácha, Straka.

TIGERS ZLÍN: Brázdil (Prokop) – Černý, Mišurec, Harásek, Dittrich, Číhal, Karlík, Horký – Škamrala, Tomaštík, Tureček, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Lukaštík, Zalubil.

Branky a nahrávky: 01:46 Skočík (Straka; 5/5), 13:47 D. Nevídal (Němčický; 5/5), 32:52 Němčický (B. Veselý; 5/5), 36:13 B. Veselý (Němčický; 5/5), 38:40 Straka (D. Nevídal; 5/4), 39:52 Straka (Břečka; 5/5) – 03:54 Zalubil (4/5), 14:15 Číhal (Zalubil; 5/4), 15:19 Tureček (Zalubil; 4/5), 22:18 Zalubil (Prokop; 5/4), 25:49 Tureček (Horký; 5/5), 32:33 Tomaštík (Lukaštík; 5/5), 33:05 Číhal (Zalubil; 5/5), 38:55 Horký (Číhal, Zalubil; 5/5), 40:29 Číhal (Harásek; 5/5), 53:03 Tureček (5/5). Rozhodčí: Hendrych, Zadarlík. Diváci: 60. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 6:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6, 3:7, 5:7, 5:8, 6:8, 6:10.

Velmi povedený duel za sebou mají starší žáci "B". Ti odčinili včerejší prohru s Uherským Brodem, nasypali deset branek, v závěrečné periodě nedovolil soupeři skórovat a berou všechny body! Výborný duel má za sebou obránce Tobias Číhal, jenž soupeřovu síť zatížil hattrickem a asistencí navrch, tří gólů dosáhl i Tomáš Tureček a bilancí 2+4 se zaskvěl Kristian Zalubil!

Start zápasu lépe vyšel domácím, Uherský Ostroh poslal do vedení po ani ne dvou minutách David Skočík. Po pár okamžicích dostal Ostroh možnost odskočit na ještě výraznější rozdíl, čekala jej totiž přesilová hra. Nastal však přesný opak. Kristian Zalubil v podstatě okamžitě unikl a ve vlastním oslabení vyrovnal na 1:1. Ani Tigers se v početní výhodě neprosadili, naopak chvíli po jejím skončení skóroval soupeř, domácí tak opět strhli vedení na svou stranu. Když však na trestnou lavici usedl dnešní střelec David Skočík, připravili si mladící z Baťova města odpověď, neuběhlo ani deset vteřin a gól dal Tobias Číhal. Tygři se dnes bůh ví proč vyžívali v brankách při vlastním oslabení, druhou trefu z nerovnovážného stavu přidal po Zalubilově pasu Tomáš Tureček. Hosté si následně ještě zahráli přesilovku 5 na 3, nicméně prosadit se nedokázali, do kabin se tak šlo za stavu 2:3.

Druhá třetina byla na góly nejbohatší! Už po 138 vteřinách navýšil tygří vedení Kristian Zalubil, na nějž navázal ještě Tomáš Tureček, oba si tak slušně našlápli na hattrick. Tigers následně ustáli oslabení a krátce po jehho skončení sami skórovali, branku zapsal Adam Tomaštík - 2:6. Právě tady se zrodil ten náskok, který už Uherský Ostroh nedokázal smazat, ač tedy zahájil slušnou stíhací jízdu! Na Viktora Němčického, jenž snižoval ještě velice rychle zareagoval Tobias Číhal, následně se však prosadil v krátkém sledu Bořek Veselý a z přesilovky Štěpán Straka. Minutu před koncem korigoval za Tigers Sebastian Horký, nicméně poslední slovo měli opět domácí , osm vteřinek před sirénou dal svůj druhý gól Štěpán Straka - 8:6

Třetí třetinu už si mladí Tygři pohlídali a nedovolil soupeři skórovat. Rychle po startu závěrečné části hry navíc završil hattrick obránce Tobias Číhal, jenž tak dvougólové vedení svého týmu pojistil. Sedm minut před koncem dosáhl magického desátého gólu Tomáš Tureček, který taktéž vsítil svůj třetí gól a bylo hotovo! Uherský Ostroh se navíc nechal v závěru vyloučit a tak ani závěrečný tlak nepřicházel v úvahu.

Starší žáci "B" tak odčinili včerejší prohru s Uherským Brodem a zapisují vysokou výhru 10:6. Další bitva o důležité body čeká Tigers příští sobotu s městským rivalem - Berany Zlín. Hraje se na Tigers CREAM Aréně od 9:30.