Tigers Zlín - HC Uherský Brod

3:7

TIGERS ZLÍN: Kratochvíl – Dittrich, Karlík – Škamrala, Tomaštík, Černý, Rajnoch, Vlček, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Lukaštík.

HC UHERSKÝ BROD: Suč – Sedláček, Šmíd, Jančář, Stehlík, Mošťková – Patka, D. Kundrata, Bodiš, Z. Kundrata, Šimoník, Kopunec, Heča, Kubík, Šiller.

Branky a nahrávky: 23:15 Tomaštík (Teplinec; 5/5), 32:27 Teplinec (4/5), 34:51 Škamrala (Teplinec; 5/5) – 02:59 Šimoník (Kubík; 5/5), 08:07 D. Kundrata (Kopunec; 5/5), 22:23 Jančář (Šiller; 5/5), 36:24 Sedláček (Šimoník; 5/4), 40:20 Šiller (Bodiš; 5/4), 53:09 Šiller (5/5), 57:14 Sedláček (5/5). Rozhodčí: Špaňhel, Rokos. Diváci: 23. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 3:7. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:7.

První třetina Tygrům nevyšla podle představ, už po třech minutách otevřel skóre Šimoník, na nějž navázal David Kundrata. Domácí později dostali možnost přesilové hry, v té se však stejně jako ve zbytku první třetiny neprosadili. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 0:2.

Starší žáci z Baťova města to však nezabalili a druhá třetina ještě vykřesala naději! Početní výhoda ze startu prostřední části hry zůstala sice ještě nevyužita a Jan Jančář dokonce zvýšil na 3:0, nicméně Adam Tomaštík vrátil Tygry do zápasu a Lukáš Teplinec dostal při vlastním oslabení domácí na dostřel! Netrvalo dlouho a Tygři vyrovnali! Daniel Škamrala dostal puk od tentokrát nahrávajícího Teplince a začínalo se od znovu - 3:3! Poslední slovo však měli opět hosté, přesilovku bleskově využil Jaroslav Sedláček.

Situace i tak nebyla ztracena, bohužel ve třetí třetině už zase úřadoval jen soupeř. Přesilovku využil Lukáš Šiler, který poslal Uherský Brod do trháku a sám navíc jistil výhru sem minut před koncem gólem na 3:6. Definitivní štempl dal na výhru Spartaku v 57. minutě taktéž dvougólový Sedláček.

Starší žáci "B" tak druhou výhru v řadě nezapsali, i tak se však drží v poklidném středu tabulky, přičemž na elitní čtyřku ztrácejí pouhé dva bodíky. Tuto ztrátu mohou smazat hned zítra kdy je čeká trip do Uherského Ostrohu, bitva o důležité body začíná v 10:00.