HK Kroměříž - Tigers Zlín

2:16

HK KROMĚŘÍŽ: P. Mikuláš – Darebníček, Kelnar, Frajt, Hrabalová, Netopil – Kuchař, Š. Karlík, Škrabal, J. Mikuláš, Šišák, Mojžíšek, Marcoň, Chudárek, Mareš, Ondrouch, Scholz.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Pešek, Číhal, Zalubil, Tureček – Lukaštík, Korvas, Dittrich, Teplinec, Dvořák, Vaverka, Tomaštík, Škamrala, T. Karlík, Horký, Tomek.

Branky a nahrávky: 26:51 Šišák (J. Mikuláš; 5/5), 39:31 Š. Karlík (Scholz; 5/4) – 05:00 Zalubil (Tomaštík; 5/5), 05:55 Zalubil (Lukaštík; 5/5), 14:21 T. Karlík (Korvas; 5/5), 19:49 Pešek (5/5), 22:35 Zalubil (Škamrala; 4/5), 26:18 Tomek (Číhal; 5/5), 28:48 Tureček (Zalubil; 5/5), 33:51 Zalubil (Tomek, Číhal; 5/5), 35:38 Korvas (Škamrala; 5/5), 41:18 Teplinec (Tomek; 5/5), 42:04 Korvas (Tomaštík; 5/5), 44:43 Tomaštík (Korvas; 5/5), 48:34 Tureček (Zalubil; 5/4), 52:08 Korvas (Škamrala, Tomaštík; 5/5), 57:38 Tureček (Zalubil; 5/5), 58:14 Horký (Dvořák; 5/5). Rozhodčí: Mojžíšek, Valentík. Diváci: 68. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 2:16. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:9, 2:9, 2:16.

Tigers vyšla už první třetina, v páté minutě se v rozmezí 55 sekund trefil dvakrát Kristian Zalubil. V druhé desetiminutovce se oba celky dopustily faulu, nejprve se úspěšně ubránili Tygři, pak ale sami nedokázali nabídnutou početní výhodu využít. Nicméně mrzet je to nemuselo, nějakou minutu po konci početní výhody se prosadil Tobiáš Karlík a gól do šatny dal domácím 11 sekund před sirénou Samuel Pešek. Do kabin se šlo za stavu 4:0 pro Tigers.

I vstup do prostřední dvacetiminutovky se dorostencům z Baťova města vydařil, ve vlastním oslabení završil hattrick Kristian Zalubil. Hosté neměli dost, na 6:0 zvyšoval Libor Tomek, na nějž sice navázal Patrik Šišák, nicméně Tygři pokračovali v kanonádě. Trefili se Tomáš Tureček, Kristian Zalubil a po Škamralově pasu Adam Korvas. Kroměříž ještě snížila v přesilovce zásluhou Štěpána Karlíka, už teď ale začínalo být jasné, že domácí dnes odejdou s prázdnou. Stav po čtyřiceti minutách totiž byl 9:2!

Myslíte - li si, že Tigers zápas už jen tak dohráli tak se mýlíte, zlínští mladíci zvládli ještě dalších sedm branek! První góly mezi staršími žáky zapsali Lukáš Teplinec a Adam Tomaštík, přidali se tradiční lídři Tomáš Tureček a Adam Korvas, kteří shodně skórovali dvakrát a také Sebastian Horký - 16:2!

"Béčko" starších žáků se tak pomalu dostává do tempa, přidávají druhou přesvědčivou výhru v řadě a v rámci ligového pořadí pokukují po vedoucí skupince, přičemž momentálně drží 5. místo. Bitvu o další body sehrají Tigers příští sobotu v dopoledních hodinách, kdy vyzvou na svém ledě stejně jako mladší žáci Bobry Valašské Meziříčí!