HK Kroměříž - Tigers Zlín

3:4

HK KROMĚŘÍŽ: Marušák – Ambruz, Dopita, Rožnovjaková, Hermély – Švajda, Žabenský, Došlík, Nedbal, Králík, Ondík, Záhorovský, Havlík.

TIGERS ZLÍN: Trnka – Valouch, Zámorský, Mozr, Šlesinger, Ševčík – Korpas, Vasyliev, Vaněk, Mičkal, Pravda, Kaděra, Fajkus, Haida, Vyorálek, Červenka, Veselý, Zaborskyi.

Branky a nahrávky: 24:36 Havlík (5/5), 41:06 Švajda (5/5), 58:06 Hermély (Došlík; 5/5) – 21:53 Vasyliev (Fajkus, Pravda; 5/5), 30:50 Haida (5/5), 39:07 Haida (Vasyliev, Vyorálek; 5/4), 39:58 Vaněk (Veselý; 5/5). Rozhodčí: Mikšík – Novák, Šico. Diváci: 68. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 3:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.

První třetina byla tuhá bitva. Tigers prošli těžkou zkouškou především v rozmezí páté a deváté minuty, kdy se hned dvakrát museli bránit v oslabení 5 na 4. Gól ale nepadl, zlínští dorostenci se semkli a žádný puk za záda brankáře Trnky nepustili. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina byla z tygřího pohledu nadmíru povedená! U po dvou minutách prolomil bezbrankové skóre Ivan Vasyliev, jenž se trefil už počtvrté v letošním ročníku a vylepšil tak svou bilanci na deset bodů (4+6). Tady si domácí ještě připravili odpověď, vyrovnal David Havlík. To bylo, ale z kroměřížské strany pro prostřední třetinu vše, odteď úřadovali mladí Tigers. Ti nejprve ubránili oslabení, nedlouho na to se trefil Mykyta Haida - 1:2. V samém závěru druhé čísti hry dostali Tygři přesilovou hru a Mykyta Haida zaúřadoval podruhé, jeho statistiky se po tomto zápasu vylepšily na osm branek a dvě asistence, což z mladého útočníka dělá nejlepšího střelce týmu. Ještě v téže minutě navíc skóroval Patrik Vaněk, situace byla více než příznivá - 1:4!

Ve třetí třetině se nám roztrhl pytel především s tresty. Rozhodčí rozdali celkem šest dvouminutových trestů. Domácí periodu gólově orámovali, po minutě se trefil Marek Švajda a v 58. minutě se o drama postaral Matyáš Hermély - 3:4. Tigers už však vedení nepustili a zapisují další výhru, už pátou v řadě.

Další duel čeká zlínský dorost hned zítra dopoledne, na led Tigers CREAM Arény dorazí Hodonín. Začíná se v 11:15.