VHK ROBE Vsetín - Tigers Zlín

5:10

VHK ROBE VSETÍN: Opletal – Vráblík, Žíla, Januš, Pinďák, Zalaba, Machala, Navláčil, Jančina, J. Trčka, Šťastný, Machálek, Forch, Navratilová, Křížek, M. Trčka.

TIGERS ZLÍN: Žák (Šiška) – Vavruška, Soukup, Hudec, Sedlář, Sadílek, Pavlenko, Kratochvílová, Greguš, Taoujni, Dorničák, Socha, Pšurný.

Branky a nahrávky: 16:59 Forch (Navratilová, Křížek; 5/5), 18:43 Křížek (Machálek; 5/5), 38:24 Navláčil (5/5), 44:27 M. Trčka (TS), 48:35 Jančina (TS) – 07:04 Pšurný (TS), 10:40 Pšurný (TS), 11:13 Sedlář (5/5), 19:38 Greguš (5/5), 20:30 Sadílek (5/5), 23:39 Taoujni (Greguš; 5/5), 26:45 Sadílek (Soukup; 5/5), 28:27 Sadílek (Pšurný; 5/5), 31:39 Sadílek (Pavlenko; 5/5), 41:13 Sedlář (Vavruška; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Škrobák. Diváci: 212. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 5:10. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:9, 3:9, 3:10, 5:10.

Tygrům se výborně povedl už start zápasu, po sedmi minutách otevřel Roman Benjamin Pšurný aby se o tři minuty stejný hráč prosadil podruhé a hned to bylo 2:0. Povedenou pasáž po zhruba třiceti vteřinách korunoval Petr Sedlař, nicméně brankami Tomáše Forcha a Matěje Křížka se domácí Vsetín vrátil do zápasu. Poslední slovo však měli přeci jen Tigers, 22 sekund před sirénou upravil na 2:4 Šimon Greguš a do kabin se tak šlo za velice příznivého dvoubrankového vedení.

V prostřední části hry mladíci ze Zlína zlomili utkání na svou stranu. Hned v úvodní minutě skóroval David Sadílek, právě jeho výkon byl pro druhou třetinu klíčový! Na 2:6 zvýšil Elias Taoujni, pak se rozjela show už zmíněného Davida Sadílka, jenž během pěti minut nejen, že završil hattrick, nýbrž vylepšil svůj zápis na rovnou čtyři góly! Eliáš Navláčil pak v závěru ještě snížil na 3:9, nicméně zápas už byl v podstatě rozhodnutý.

Na jubilejní desátý gól jsme nemuseli dlouho čekat, Petr Sedlař jej zvládl dosáhnout za minutu a třináct vteřin. Vsetín pak sice ještě brankami Mikuláše Trčka a Vojtěcha Jančina korigoval na konečných 5:10, na samotný zápas už to však nemohlo mít žádný vliv.

Mladší žáci tak dokázali i ve druhém utkání proti Vsetínu v sezoně nasázet deset branek a zároveň tak VHK přeskočit na třetím místě tabulky. Další zápas čeká Tigers už zítra, do Zlína dorazí trápící se Kroměříž. Začíná se v 11:30.