Tigers Zlín - PSG Berani Zlín

8:4

TIGERS ZLÍN: Žák – Vavruška, P. Soukup, Hudec, Sedlář, Psík, Sadílek, Pavlenko, Kratochvílová, Greguš, Taoujni, Dorničák, Socha, Pšurný.

PSG BERANI ZLÍN: Juráň (Mlčák) – Rudolf, Uřičář, Štěpánek, Smetana, Štefan, Blažek, Vaverka, Vaněk, Burian, Kopeček, Plšek, S. Soukup, Suchý, Holub, Benda.

Branky a nahrávky: 02:48 Sadílek (Vavruška; 5/5), 16:53 Taoujni (Sedlář; 5/5), 17:51 Greguš (Pšurný, P. Soukup; 5/5), 19:28 Hudec (5/5), 46:30 Sadílek (5/5), 49:09 Pavlenko (Pšurný; 5/5), 49:29 Sadílek (5/5), 50:27 Pšurný (TS) – 00:32 Benda (Burian; 5/5), 03:05 S. Soukup (Benda; 5/5), 07:38 Vaněk (Holub; 5/5), 18:15 Smetana (5/5). Rozhodčí: Páže, Hradil. Diváci: 60. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 8:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 8:4.

Dvě třetiny to byla slušná přetahovaná. Už po půlminutce poslal Berany do vedení Daniel Benda, nicméně odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, skóre vyrovnal David Sadílek. Žlutomodří následně odskočili na rozdíl dvou branek poté co se prosadili Samuel Soukup a Nataniel Vaněk. Následně se střelci obou týmů na chvíli odmlčeli, branky zase začaly padat až v závěrečné pětiminutovce úvodní periody. Nejprve Elias Taoujni snížil na 3:2 a za 58 vteřin Šimon Greguš dokonce vyrovnal! Ladislav Smetana pak sice ještě strhl vedení na stranu domácích, nicméně poslední slovo měli opět Tygři, stav 4:4 zajistil Jáchym Hudec.

V prostřední části hry se neudálo nic směrodatného, přesuňme se tedy rovnou do třetí třetiny. Té naprosto vládli Tygři! Šest minut to ještě vypadlo podobně jako v předchozím průběhu utkání, tedy že míříme do prodloužení, pak ale naději na výhru v základní hrací době vykřesal David Sadílek - 5:4. A když se pak ve 49. minutě bleskově trefili Patrik Pavlenko a opět David Sadílek bylo na hostující střídačce veselo! Vše ještě brankou z trestného střílení jistil Roman Benjamin Pšurný. To už byla rána na kterou Berani nedokázali odpovědět - Tygři v městském derby zapsali velice cennou výhru 8:4!

Mladší žáci tak pokračují ve skvělých výkonech, bodují pošesté v řadě a v tabulce šlapu na paty elitní dvojici složenou z Černých Vlků a Brumova - Bylnice. Další prověrka čeká Tigers příští sobotu, kdy na vsetínském Lapači vyzvou místní VHK, tým který je v tabulce čtvrtý a je tak "sousedem" celku ze Zlína. Bitva o další důležité body startuje v 11:00.