TECHNIKA HOCKEY BRNO - Tigers Zlín

6:3

TECHNIKA HOCKEY BRNO: Piterna – Geryk, Zítka, Pejchal, Lancouch, Mulíček – T. Bartoš, Konečný, Starý, Imrich, Kuswito, Hladký.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Mišurec, Číhal, Horký – Palička, J. Bartoš, Charvát, Tureček, Korvas, Tomek, Zalubil, Anishchenko.

Branky a nahrávky: 21:04 Konečný (T. Bartoš, Starý; 5/5), 23:00 Imrich (Kuswito; 5/5), 30:19 Hladký (Zítka, Konečný; 5/5), 30:45 Kuswito (Imrich; 5/5), 33:51 Kuswito (Hladký, Imrich; 5/5), 48:57 T. Bartoš (Konečný, Starý; 5/5) – 06:02 Zalubil (5/5), 13:57 Korvas (Tureček, Palička; 5/5), 36:31 Tomek (Palička; 4/5). Rozhodčí: Musil – Pejchal, Holub. Diváci: 28. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 6:3. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Úvod zápasu nebyl ideální, už po dvaceti vteřinách totiž usedl na trestnou lavici Tomáš Tureček, Tigers každopádně těžký start zvládli a v oslabení neinkasovali. V 6. minutě hosté naopak sami skórovali, první branku zápasu vsítil Kristian Zalubil. Nedlouho poté si Tygři navíc zahráli přesilovku, tu ale stejně jako jejich soupeř nezužitkovali. Nemuselo je to ale mrzet, na 2:0 totiž následně zvýšil Adam Korvas. Další nevyužitá přesilovka už Tigers vzhledem k dalšímu průběhu utkání mrzet mohla, to ale mladíci z Baťova města zatím nemohli vědět. Do kabin se šlo za veskrze příznivého stavu 0:2

Deset minut druhé třetiny pohřbilo jakékoli zlínské naděje. Okamžitě totiž snižoval Michal Konečný, velice rychle na něj navázal Adam Imrich a rázem bylo vyrovnáno! Aniž by to kdokoli čekal. To navíc ani zdaleka nebylo všechno, skórovali totiž ještě Tomáš Hladký a Aaron Kusiwo – 4:2. Stejný hráč, tedy Aaron Kusiwo, se následně trefil ještě jednou, a to už bylo opravdu zle. Stačilo 13 minut hry… Libor Tomek pak ve vlastním oslabení vykřesal jiskřičku naděje. Jakmile se šlo do kabin, rozdíl byl opět dvoubrankový, tentokrát však vedl druhý tým.

Ztráta dvou gólů byla na dvacet minut hry ještě hratelná, nicméně Tygři už se nedokázali vzchopit, a to ani přes to, že hráli dvě přesilové hry. Výhru navíc ještě zpečetil Tadeáš Bartoš – 6:3. Zajímavé je, že celkem třetí bod zapsal Michal Konečný (1+2), jenž prvním gólem svého týmu zahájil velkolepou otočku.

Starší žáci Tigers Zlín tak potvrdili trend posledních zápasů, kdy střídavě vyhrají (nebo alespoň bodují) a následně prohrají. Tentokrát tedy byla šťastnější Technika Brno. Právě Technika se na Tygry dotáhla v tabulce, ti ale zatím těsně drží čtvrté místo. Na třetí flek ztráta nyní činí tři body, což znamená, že Zlínští už se výše nevyšvihnou, jelikož v základní části zbývá poslední zápas a ve hře už jsou tedy jen dva body. Onen závěrečný duel sehrají Tigers přesně za týden, kdy doma vyzvou Orly ze Znojma.