HK Kroměříž - Tigers Zlín

3:3

HK KROMĚŘÍŽ: Válek – Frajt, Vrbecký, Maček, Říha, Hradilová – Marcoň, Mikuláš, Šišák, Zbořil, Ondrouch.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Mišurec, Harásek, Číhal, Lukaštík – Palička, Bartoš, Korvas, Tomek, Dvořák, Škamrala, Vaverka, Tomaštík.

Branky a nahrávky: 13:17 Maček (Mikuláš, Šišák; 5/5), 28:26 Maček (Mikuláš; 5/5), 56:19 Mikuláš (Šišák; 5/5) – 16:34 Bartoš (5/5), 53:55 Palička (Mišurec; 5/5), 59:31 Mišurec (5/5). Rozhodčí: Mojžíšek, Novák. Diváci: 68. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Střely na branku: 3:3. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

Na poměry žákovského hokeje jsme na první branku čekali poměrně dlouho, skóre "až" ve 14. minutě otevřel domácí Prokop Maček. Tigers dokázali ještě v první třetině zareagovat a vyrovnali, prosadil se Jakub Bartoš. Nic dalšího už první třetina nenabídla, do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Zápas byl i v dalším průběhu na branky dosti skoupý, skóre se znovu měnilo až v polovině základní hrací doby, opět se trefil klíčový hráč Kroměříže Prokop Maček. Tygři si v závěru zahráli ještě přesilovku po Frajtově vyloučení, nicméně nevyužili ji ani první minutu ještě v druhé třetině, ani závěr, který se přesunul do třetiny třetí. Hosté tak museli ještě dotahovat, Kroměříž vedla 2:1.

Kýžené vyrovnání přišlo sedm minut před koncem základní hrací doby, síť Válkovy branky rozvlnil Štěpán Palička! Kroměříž si pro soupeře každopádně připravila pořádně studenou sprchu, po dalších dvou minutách totiž zásluhou Jakuba Mikuláše strhli vedení zpět na svou stranu. Už se zdálo, že si domácí připíší první nadstavbovou výhru, nicméně tygřím hrdinou se půl minuty před koncem stal Patrik Mišurec, jenž zajistil alespoň vyrovnaný stav - 3:3.

Kroměříž tedy zapisuje teprve druhý bod nadstavbové skupiny, Tigers díky získanému bodíku udrží třetí příčku, nicméně na záda jim dýchá Žďár nad Sázavou, který má navíc zápas k dobru. Další důležitý duel čeká starší žáky příští sobotu, kdy od 13:15 hrají v Přerově.