Tigers Zlín - HC ZUBR Přerov

4:9

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Mišurec, Harásek, Číhal, Dittrich, Horký – Palička, Bartoš, Dvořák, Korvas, Tomek, Charvát, Zalubil, Tureček, Teplinec.

HC ZUBR PŘEROV: Slavík – Holubář, Hanzelka, Faltýnek, Gazar – Strnádel, Brabec, Macháček, Ševcůj, Petřík, Stokláska, Špaček, Kutěj, Holčík.

Branky a nahrávky: 19:17 Zalubil (Tureček; 4/5), 28:17 Tureček (5/5), 29:13 Palička (Tureček; 5/5), 40:32 Zalubil (Číhal, Mišurec; 5/4) – 05:07 Stokláska (5/5), 08:00 Špaček (Holubář; 5/5), 42:53 Strnádel (Hanzelka; 5/5), 49:43 Špaček (5/5), 54:15 Holubář (5/5), 55:19 Holčík (Špaček, Hanzelka; 5/5), 57:35 Faltýnek (5/5), 58:18 Strnádel (Ševcůj; 5/5), 59:15 Holčík (Špaček; 5/5). Rozhodčí: Mihal, Šiška. Diváci: 40. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 4:9. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:9.

Úvod zápasu patřil Zubrům, v úvodní desetiminutovce se totiž trefili Jan Stokláska a Martin Špaček. Tygři následně neproměnili přesilovou hru a v závěru periody naopak sami museli do čtyř. Oslabení každopádně domácí zvládli skvěle a dokonce skórovali, na 1:2 snížil Kristian Zalubil.

Kamenem úrazu dnes možná byly neproměněné přesilovky, Tigers totiž ve 26. minutě nevyužili další početní výhodu po vyloučení Holbaře. Následně se domácí přeci jen vrátili do zápasu, v rozmezí jediné minuty rozvlnili síť Nedbalovy branky Tomáš Tureček a Štěpán Palička! Tigers rázem vedli - 3:2. Nedlouho nato si přesilovku zahráli i Zubři, mladíci ze Zlína se každopádně semknuli a nedovolili soupeři skórovat. Ve 39. minutě byl za napadení vyloučen hostující Strnádel, první minutu Tygři nevyužili a početní převaha se jim tak přenesla ještě do závěrečné třetiny.

Na jejím začátku odskočili Tygři už do dvoubrankového vedení, početní převahu totiž po půl minutce zužitkoval Kristian Zalubil - 4:2. Zdálo se, že domácí si dojdou pro relativně pohodlné vítězství. Zubři ale rozpoutali až nevídaný kolotoč, když ještě do 50. minuty bylo vyrovnáno. Tigers mohli ještě odskočit v přesilovce, tu ale opět nevyužili. V rozmezí 54. a 57. minuty padly do Brázdilovy sítě další tři puky, prosadili se Šimon Holubař, Aleě Holčík a Kryštof Faltýnek. Bylo hotovo. V závěru ještě pojistil přerovské vítězství Pavel Strnádel a znovu Aleš Holčík - 4:9. Výsledek třetí třetiny zní hrozivě - 1:7...

Starší žáci tak poprvé v únoru nezabodovali, což by každopádně nemělo ohrozit jejich pozici v elitní trojice. Další duel čeká Tigers příští sobotu, kdy na vlastním ledě vyzvou Třebíč!