HC Lvi Břeclav - Tigers Zlín

4:10

HC LVI BŘECLAV: Padělková – Klučák, Dvořák, Pikna, Král – Michalovič, Podlucký, Bošek, Kovač, Procházka, Jurica.

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Mišurec, Harásek, Číhal, Horký – Palička, Korvas, Tomek, Zalubil, Charvát, Anishchenko, Bartoš, Tureček.

Branky a nahrávky: 24:58 Pikna (5/5), 39:03 Klučák (5/5), 54:28 Kovač (4/4), 58:38 Kovač (Klučák, Michalovič; 5/5) – 02:24 Zalubil (Palička; 5/5), 06:38 Korvas (Tomek; 5/5), 08:47 Korvas (Zalubil, Harásek; 5/5), 12:21 Korvas (Tomek; 5/5), 24:53 Palička (5/4), 26:30 Palička (Zalubil; 5/5), 30:28 Číhal (Tureček; 5/4), 31:52 Zalubil (Mišurec; 5/5), 38:31 Korvas (Tomek; 5/5), 41:26 Korvas (Charvát; 5/5). Rozhodčí: Čaněk – Sokola, Šťastný. Diváci: 47. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:2. Střely na branku: 4:10. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:9, 2:9, 2:10, 4:10.

Tigers se výtečně podařila už úvodní desetiminutovka, skóre nejprve po dvou minutách otevřel Kristian Zalubil, přičemž poté se v rozmezí dvou minut dvakrát prosadil Adam Korvas a rázem už to bylo 3:0! Domácí vůbec nedokázali na tygří tlak reagovat a v čase 12:21 ještě jednou inkasovali, z hole koho jiného než Adama Korvase, jenž tedy v rekordním čase stihl vsítit čistý hattrick! Následně si mladíci z Baťova města zahráli přesilovou hru, která ale pro tentokrát nebyla úspěšná a do kabin se šlo "jen" za stavu 4:0.

Tygři nevyužili ani početní výhodu ze startu druhé třetiny, když ale poté dostal trest i Adam Král, tak už se hosté nemýlili a velice rychle nabídnutou příležitost zužitkovali díky zásahu Štěpána Paličky - 5:0. Domácí Lvi sice velice rychle korigovali, když za pouhopouhých pět vteřinek prostřelil brankáře Brázdila Viliam Pikna, nicméně i Tigers si také připravili rychlou odpověď a to opět zásluhou Štěpána Paličky! Ve 29. minutě znovu usedl na trestnou lavici Adam Král, přičemž opět pykal za faul kolenem a hosté tak mohli nadále navyšovat vedení. Tentokrát v polovině základní hrací doby skóroval obránce Tobias Číhal - 7:1. Tygři stále neměli dost a nadále přitápěli pod kotlem, do sirény se ještě prosadili ostrostřelci Kristian Zalubil a Adam Korvas. Minutku před koncem ještě upravoval na 9:2 Vojtěch Klučák, nicméně už bylo příliš pozdě. Tigers drželi pohodlné vedení, které už nepustili.

Netrvalo dlouho a dočkali jsme se jubilejní desáté trefy, které symbolicky dosáhl dnes fenomenální Adam Korvas! Lvi pak už jen kosmeticky upravili skóre, nejprve ve hře 4 na 4 skóroval Daniel Kováč, aby se Břeclav následně sama odměnila za dobře ubráněné oslabení druhým gólem Daniela Kováče, jenž padl pouhých 15 vteřin po Piknově návratu na led. To už bylo pro dnešek vše - Tigers vyhráli vysoko 10:4!

Starší žáci tak utnuli dva zápasy, ze kterých nevytěžili ani bod a nyní je čeká zasloužený odpočinek. Pauzu, která je naplánovaná do 19.2 stráví mladíci ze Zlína na druhém místě tabulky, hned za vedoucím Přerovem. Poté je na řadě návrat do ligových bojů, ten první je čeká právě 19.2 v Kroměříži. Začíná se v 9:00.