HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - Tigers Zlín

5:4

HC ORLI ZNOJMO-MLÁDEŽ, Z.S.: Brada – Ondra, Zíma – Pitour, Paul, Pokorný, Hlávková, Wald, Teleki, Matoušek, Irmann, Machálek, Kafková, Protivinský, Kello.

TIGERS ZLÍN: Kratochvíl – Mišurec, Harásek, Vlček, Číhal, Horký – Škamrala, Palička, Tureček, Teplinec, Vaverka, Korvas, Tomek, Kudla, Zalubil.

Branky a nahrávky: 02:07 Kello (Pitour; 5/5), 08:35 Teleki (Zíma, Hlávková; 5/5), 28:57 Paul (5/5), 47:18 Pitour (5/5), 49:04 Pitour (Paul; 5/5) – 01:22 Teplinec (Tomek, Palička; 5/5), 14:26 Tureček (Korvas; 5/5), 16:10 Korvas (Zalubil; 5/5), 39:39 Mišurec (Korvas; 5/5). Rozhodčí: Ludvík – Novák, Gabriel. Diváci: 54. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 5:4. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Úvod zápasu se Tygrům vydařil, už po minutě a dvaadvaceti vteřinách otevřel skóre Lukáš Teplinec a mladíci z Baťova města šli do vedení - 1:0. Orli nesložili zbraně a ještě v úvodní desetiminutovce průběh utkání otočili, trefili se Radim Kello a Jakub Teleki. Do konce třtiny nás, ale čekala ještě jedna otočka, v rozmezí čtrnácté a šestnácté minuty vsítil branku nejprve Tomáš Tureček a následně i Adam Korvas, který si rovněž připsal asistenci na už zmíněném Turečkově gólu - 2:3.

Další branky nepadly až do poloviny základní hrací doby, nicméně pak na konci 29. minuty rozvlnil síť Kratochvílovy klece Jiří Pitour a opět bylo vyrovnáno! Tigers navíc museli projít další těžkou zkouškou, když se bránili v oslabení po vyloučení Matyáše Haráska, nicméně situaci zvládli a soupeři inkasovat nedovolili. Dvacet vteřin před sirénou pak znovu strhnul vedení na tygří stranu Tomáš Miškurec, nahrávku opět zapsal dnes nejvýraznější z útočníků Adam Korvas - 3:4.

Už to vypadalo, že by si Tigers mohli dojít pro další důležité vítězství, jejich šance navíc ještě vzrostly když ubránili další oslabení, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. Pak, ale přišla velká dvouminutovka Jiřího Pitoura, jenž zvládl v rychlém sledu nasypat Tygrům dva góly a deset minut před koncem opět vedli Orli - 5:4. Tohle byla rána na kterou už hosté nedokázali zareagovat a to ani v nabídnuté početní převaze 4 na 3.

Starší žáci tak poprvé v novém roce prohrávají a ztrácejí tak sérii tří výher v řadě, nicméně na postavení v tabulce by se nemělo měnit nic a Tigers tak zůstanou na sdíleném druhém místě. Další duel čeká mladíky ze Zlína příští sobotu, kdy vyzvou svého tabulkového souseda ze Žďáru nad Sázavou. Zápas ve Žďáře startuje v 13:30.