Tigers Zlín - HC Bobři Valašské Meziříčí

17:2

TIGERS ZLÍN: Trnka – Mozr, Šlesinger, Zámorský, Jünger, Grebeníček, Valouch – Vasyliev, Fajkus, Vaněk, Mičkal, Korpas, Zaborskyi, Haida, Vyorálek, Doležal, Kaděra.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Souček (Vašica) – Březovjáková, Janík, Koláček, Matoška – Pantlík, Mach, Fabián, Škrhla, Kovács, Bednařík, Javorský, Gregorčík, Mucska, Capil, Hrdý.

Branky a nahrávky: 01:42 Korpas (Vaněk; 5/5), 06:05 Kaděra (Valouch; 5/5), 06:17 Zaborskyi (Doležal, Fajkus; 5/5), 06:35 Haida (Vyorálek, Šlesinger; 5/5), 09:38 Vyorálek (Mozr, Vasyliev; 5/5), 13:57 Vyorálek (Vasyliev, Haida; 5/5), 17:45 Mičkal (Vaněk, Kaděra; 5/5), 27:00 Vyorálek (Zámorský; 5/3), 30:40 Fajkus (5/5), 31:35 Šlesinger (Grebeníček; 5/4), 36:05 Šlesinger (Mičkal, Valouch; 5/5), 45:53 Korpas (Vaněk; 5/5), 50:08 Zámorský (5/5), 50:29 Vasyliev (Šlesinger, Kaděra; 5/5), 51:24 Mičkal (Korpas, Vaněk; 5/5), 51:59 Zaborskyi (Fajkus, Doležal; 5/5), 57:22 Doležal (Kaděra, Fajkus; 5/5) – 23:44 Capil (Javorský; 5/5), 28:00 Mach (Javorský; 5/5). Rozhodčí: Čech – Babulík, Jurčík. Diváci: 29. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 17:2. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1, 8:2, 17:2.

Tigers zápas v podstatě zlomili hned v prvních deseti minutách. Skóre už po osmdesáti vteřinách otevřel Dominik Korpas, domácí pak sice mírně přibrzdilo Vyorálkovo vyloučení, nicméně vše si vynahradili v sedmé minutě, kdy v rozmezí třiceti vteřin nasypali další tři góly! Postupně se trefil Václav Kaděra, Illia Zaborskiy a Mykyta Hiada. Skóre za další tři minutky ještě navýšil Albert Vyorálek. Tygři pak také dostali možnost přesilové hry, kterou sice nevyužili, každopádně mrzet je to nemuselo - chvíli po vypršení Gregorčíkova trestu se podruhé v zápase trefil Albert Vyorálek. Tygři stále neměli dost, střelecký účet si v dnešním duelu otevřel i Marek Mičkal - 7:0! Zlínští dorostenci se v úplném závěru museli ještě bránit, když šli dokonce do tří, těžké oslabení ale ustáli a 1. třetinu uzavřeli stylově bez ztráty kytičky!

Jiskřičku naděje pro Bobry vykřesal na startu prostřední čísti hry Daniel Capil, nicméně Tigers měli připravenou odpověď! Při vlastním oslabení se prosadil Albert Vyorálek - hattrick byl na světě a zlínský útočník tak náramně korunoval svůj výtečný výkon! Na 8:2 ještě korigoval za hosty Adam Mach, to však v podání Valmezu bylo pro dnešek vše a už se prosazovaly jen domácí barvy. V polovině zápasu skóroval i Jiří Fajkus, magické desáté branky dosáhl minutu a půl po něm při přesilovce Daniel Šlesinger! Právě obránce Daniel Šlesinger se ve 2. třetině prosadil ještě jednou, po Mičkalově pasu upravil na 11:2!

Zápas se v podstatě už jen dohrával, ovšem jestli čekáte, že Tigers už to zabalili, jste na omylu. Právě naopak! Tygři v rozmezí 46. a 52. minuty vsítili další čtyři branky! Druhý gól dal Marek Mičkal, Illia Zaborskiy i Dominik Korpas, to, že se dnes dařilo bekům potvrdil svým premiérovým zásahem Quido Zámorský! Pozadu nezůstal ani Ivan Vasyliev a dnešní brankostroj uzavřel Dalibor Doležal - 17:2.

Dnes fungovalo skutečně všechno, dorostenci dali zapomenout na první prohru v sezoně a jsou zpět na vítězné vlně! Tigers i přes malé sobotní klopýtnutí nadále vládnou celé soutěži, navýšit své vedení mohou už příští sobotu, kdy na vlastním ledě v Tigers CREAM Aréně vyzvou od 11:15 Černé Vlky.