Tigers Zlín - SKLH Žďár n. Sázavou

4:7

TIGERS ZLÍN: Brázdil – Mišurec, Harásek, Číhal, Horký – Tomaštík, Palička, Charvát, Tureček, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Korvas, Tomek, Zalubil.

SKLH ŽĎÁR N. SÁZAVOU: Holý – Stehlík, Pavelka, Kment, D. Teml, Bartoň – Benc, Stoček, Řehoř, M. Teml, Marek, Lorenc.

Branky a nahrávky: 00:36 Palička (Zalubil; 5/5), 36:52 Tureček (5/5), 43:08 Tureček (5/5), 52:02 Číhal (Zalubil; 5/5) – 09:25 Řehoř (Lorenc, M. Teml; 5/5), 09:46 Řehoř (5/5), 19:21 Benc (M. Teml; 5/5), 26:52 Lorenc (M. Teml; 5/5), 41:44 M. Teml (Řehoř, Lorenc; 5/5), 47:32 Řehoř (TS), 58:02 Řehoř (M. Teml, Lorenc; 5/5). Rozhodčí: Goňa, Knap. Diváci: 37. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Střely na branku: 4:7. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7.

Začátek utkání vyšel mladým Tygrům na jedničku, už po půl minutě se prosadil Štěpán Palička a domácí tak šli do okamžitého vedení. V polovině třetiny za to však vzal hostující lídr Jakub Řehoř, jenž síťku brankáře Brázdila rozvlnil hned dvakrát za 21 vteřin a rázem bylo skóre otočeno - 1:2. Tigers nedlouho poté čekaly horké chvilky, hráli totiž v krátkém sledu dvě oslabení. Ani jedno sice nebylo využito a domácí se tak prezentovali dobrou hrou ve čtyřech, nicméně jeden gól do sirény ještě přeci jen padl, v poslední minutě upravil na 1:3 Ondřej Benc.

Na další branky jsme si museli počkat až do 26. minuty, bohužel se znovu prosadil Žďár a už to bylo o čtyři góly, skóroval Adam Lorenc... Tigers si následně zahráli jak přesilovku tak oslabení, jen pár vteřin po úspěšně ubráněné přesilovce soupeře a návratu obránce Číhala z trestné lavice se konečně sami prosadili - naději ještě vykřesal Tomáš Tureček - 2:4.

Bohužel, žádný velkolepý návrat už se nekonal. Krátce po startu závěrečné části hry poslal svůj tým znovu do trháku Michal Teml. Rychlou odpověď si sice ještě připravil Tomáš Tureček, nicméně Jakub Řehoř, jenž v první třetině sám zavelel k obratu nyní zkompletováním hattricku zasadil Tygrům z trestného střílení rozhodující ránu. Tigers se následně znovu museli bránit, oslabení však mladíkům ze Zlína dnes šlo dobře. Osm minut před koncem ještě poslední jiskřičku naděje vykřesal Tobias Číhal, ale vyrovnat už se starším žákům nepodařilo, dvě minutky před koncem navíc výhru jistil dnes skvělý Jakub Řehoř.