Tigers Zlín - HC Slezan Opava

11:4

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

HC SLEZAN OPAVA: Pernica – Číž, Vítek, Duškevič, Richter, Grigarčík, May, Kohut – Lukáš, Václavek, Welke, Hůlek, Klapetek, Krvač, Vojkuvka, Hrdý, Dietrich.

Branky a nahrávky: 01:15 Veselý (Pravda, Fajkus; 5/5), 01:58 Zaborskyi (Vasyliev; 5/5), 07:15 Zaborskyi (Doležal, Hampl; 5/5), 20:26 Vaněk (Doležal, Pippal; 5/5), 32:29 Zámorský (Doležal, Pravda; 5/5), 37:22 Fajkus (Pravda; 4/5), 40:46 Vaněk (Valouch, Pippal; 5/5), 41:25 Veselý (Ševčík, Fajkus; 5/5), 43:34 Fajkus (Pravda; 4/5), 52:03 Zámorský (Doležal, Haida; 5/4), 59:42 Vaněk (Hampl; 5/5) – 02:57 Kohut (Welke; 5/5), 29:29 Dietrich (Vítek, Hrdý; 5/5), 32:00 Lukáš (Hrdý; 5/5), 54:43 Lukáš (Hrdý, Duškevič; 5/5). Rozhodčí: Šiška – Knap, Dětský. Diváci: 40. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 11:4. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 10:3, 10:4, 11:4.

Už od samého začátku bylo znát v jaké jsou Tygři formě. Už po pětasedmdesáti vteřinách hry otevíral skóre Matyáš Veselý, přičemž ještě v téže minutě zvyšoval na 2:0 Illia Zaborsky. Slezan dnes čekala vskutku těžká šichta... Opava se každopádně nedala snadno, žáhy totiž snižoval Matěj Kohut. Následně přišla sérii dvou přesilových her, nicméně ani jeden celek nabízenou příležitost nevyužil. Tigers to každopádně nemuselo mrzet, jelikož tlak završili těsně po Čížově návratu na led a přeci jen skórovali! Branka byla přiznána opět Illovi Zaborskymu - 3:1. Hosté si pak nepomohli ani další přesilovkou, což je tedy zřejmě stálo vyrovnaný stav. Matyáš Veselý se vrátil na led a mohlo se pokračovat. Do sirény se každopádně nic neudálo a Tygři tak do kabin odcházeli se zatím mírumilovným náskokem dvou zásahů.

Hned na startu prostřední části hry poslal mladíky ze Zlína do trháku Patrik Vaněk, který se prosadil po pouhých 26 vteřinách! Následně se Slezan mohl vrátit do hry další přesilovou hrou, kterou ale opět nevyužil. I tak se Opavě podařilo vykřesat jiskřičku naděje, když se krátce po přehoupnutí utkání do jeho druhé poloviny bleskově prosadili Vít Dietrich a Filip Lukáš! Bum, a bylo to jen o branku - 4:3. Mimořádně důležitý gól pak vsítil obránce Quido Zámorský, který pouhou půl minutku po kontaktní brance zvyšoval na 5:3. Tigers následně nevyužili přesilovku, v této činnosti se tak zatím dost podobali svému soupeři… Ten ale svou mizérii v početních výhodách posunul na ještě úplně jinou úroveň, když při hře 5 na 4 inkasoval z hole Jiřího Fajkuse! Právě to mohl být pro Slezan pomyslný hřebíček do rakve, těžce říci.

Závěrečná pasáž totiž jasně patřila Tygrům. Ihned po startu třetiny okamžitě skórovali Patrik Vaněk a Matyáš Veselý, kteří tak zažehnali jakékoli představy o velkolepém obratu - 8:3. Následně opět udeřila noční můra opavských přesilovek Jiří Fajkus, který tak dnes úřadoval výhradně v oslabení! Využití se nakonec dočkala i přesilovka, trefil se defenzivní lídr Quido Zámorský. Do konce zápasu zbývalo nějakých osm minut, skóre tak ještě kosmeticky upravil Filip Lukáš za Opavu a Patrik Vaněk, který tak na poslední chvíli završil hattrick - 11:4! Na světelné tabuli svítil čas 59:42…

Dorostenci tak mají našlápnuto na pořádnou jízdu, nadstavbovou skupinu ovládnou, to je jasné. Nyní nás čeká ještě poslední utkání, které se sehraje pozítří, tedy v neděli 5.3 a to na ledě Rysů z Frýdku-Místku. Úvodní buly je naplánováno na 11:10.

No, a pak je na pořadu play off, od kterého mohou mít všichni ve Zlíně opravdu vysoká očekávání!