HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - Tigers Zlín

5:8

HC ORLI ZNOJMO-MLÁDEŽ, Z.S.: Smolka (Kuba) – Ludvík, Trojan, Hlávka , Kosík, Dvořák, Komenda – Jaskula, Pokora, Burdík, Solař, Volf, Stibůrek, Pavelčík, Tkadlec, Mayer, Mahel.

TIGERS ZLÍN: (Kaděra)Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

Branky a nahrávky: 40:37 Jaskula (Dvořák; 5/5), 53:53 Volf (5/5), 57:58 Kosík (Mayer, Jaskula; 5/4), 59:52 Jaskula (Solař; 5/5), 59:59 Mayer (Stibůrek; 5/5) – 02:49 Vyorálek (Haida, Grebeníček; 5/5), 08:40 Pippal (Veselý; 5/5), 12:03 Doležal (5/5), 14:52 Vyorálek (Haida, Pravda; 5/5), 19:36 Pippal (Doležal; 5/5), 22:30 Vyorálek (Vasyliev; 5/5), 33:55 Vyorálek (Hampl; 5/5), 53:29 Vyorálek (Haida; 5/5). Rozhodčí: Hrabal – Matula, Zmítko. Diváci: 94. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 5:8. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8, 5:8.

Tygrům se výtečně podařila už první třetina, když šli po necelých třech minutách do vedení zásluhou dnes skutečně výtečného Alberta Vyorálka! Dařilo se i nadále, v čase 8:40 zvyšoval Nicolas Pippal a chviličku po něm skóroval i Dalibor Doležal - 0:3! Tigers následně ustáli oslabení a krátce po jeho skončení sami udeřili, když dnes podruhé slavil Albert Vyorálek. Asistenci zapsal i Mykyta Haida, jenž tak vykoupil svůj předchozí prohřešek, za který usedl na trestnou lavici. Ještě těsně před první sirénou dal svůj druhý gól i Nicolas Pippal - 0:5. Hosté ze Zlína mohli jít do kabin nadmíru spokojeni, soupeři odskočili a zdálo se, že jejich triumfu nemůže nic zabránit.

Ve druhé třetině Tygři zvolnili, , nicméně své vedení i nadále v klidu kontrolovali. Ve 23. minutě završil svůj hattrick Albert Vyorálek, stejný borec dával o pár minut později i gól na 0:7! Nic moc dalšího se v prostřední části hry už neudálo, možná snad zmiňme jen ubráněné oslabení po faulu Dalibora Doležala...

Těžko odhadovat co si domácí řekli v kabině, nicméně do třetí třetiny vstoupil úplně jiný tým! Už v první minutě skóroval Petr Jaskula, což se původně jevilo jako spíše čestný úspěch, opak byl ale pravdou. Orli sice následně nevyužili přesilovku a následně ještě zvýšil dnes skutečně nezastavitelný Albert Vyorálek, jenomže to bylo od Tygrů vše a začali úřadovat domácí hráči! Nejprve na Vyorálkovu branku velice rychle odpověděl Lukáš Volf, jenž se prosadil ještě v téže minutě a přesilovku pak dvě minuty před koncem zužitkoval Vojtěch Kosík - 3:8. Orly tlačil čas, zřejmě to bylo jediným důvodem, proč se na Tigers už nedotáhli. V závěrečných deseti vteřinách ještě kosmeticky upravili Petr Jaskula a Štěpán Mayer, to už ale na výsledku zápasu nemohlo nic změnit - 5:8.

Dorostenci tak natáhli vítěznou šňůru už na neuvěřitelných jedenáct výher v řadě, přičemž už poměrně výrazně odskakují Opavě na prvním místě nadstavbové tabulky. Momentálně tygří zisk činí 35 bodů, o jedenáct víc než má Slezan, který má navíc ještě odehrán o zápas více!

Další zápas čeká Tigers v pátek, kdy od 17:40 vyzvou na svém ledě v Tigers CREAM Aréně právě Slezan Opava.