16. kolo, 19. 2.

Tigers Zlín - SHKM Hodonín

5:3

TIGERS ZLÍN: (Trnka)T. Kaděra – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Vyorálek, Veselý, Šlesinger.

SHKM HODONÍN: Dudek – Lazar, Korbel, Peterka, Běhůnek, Jagoš, Bárta, Turkovič – Krátký, Hloušek, Majíček, Pavlovič, Ringer, V. Kaděra, Drabálek, Huňady, Procházka, Zalubil.

Branky a nahrávky: 04:04 Pippal (Doležal, Vasyliev; 5/5), 15:10 Doležal (Valouch; 5/5), 19:56 Veselý (Haida; 4/5), 39:21 Veselý (Zámorský, Pravda; 5/4), 53:38 Zaborskyi (Doležal, Vaněk; 5/5) – 01:40 Majíček (Turkovič; 5/5), 30:30 Turkovič (5/5), 47:05 Pavlovič (Běhůnek; 5/5). Rozhodčí: Šiška – Henčl, Knap. Diváci: 41. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 5:3. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Úvod zápasu se jinak suverénně hrajícímu domácímu výběru nevydařil, už po minutě a čtyřiceti sekundách totiž brankáře Trnku překonal Vojtěch Majíček a Baník šel do vedení! Na vyrovnání jsme nemuseli čekat dlouho, ještě v první pětiminutovce se totiž trefil Nikolas Pippal. V 10. minutě šli Tygři do přesilovky, kterou sice nevyužili, nicméně mrzet je to vyloženě nemuselo, jelikož nedlouho po jejím skončení skóroval Dalibor Doležal - 2:1! Další početní převahu už Tigers využili, v samém závěru periody potrestal Grebeníčkovo vyloučení dnes poprvé Matyáš Veselý - 3:1. Situace už vypadala o řád lépe a Tygři nakonec šli do kabin za pohodlného dvoubrankového vedení.

V první polovině prostřední části hry dostali hosté z Hodonína v krátkém sledu dva tresty, které ale mladíci ze Zlína trestuhodně nedokázali zužitkovat. A tak přišel trest! V čase 30:30 dostal svůj tým na dostřel Nikolas Turovič. Tigers opět udeřili při přesilovce v samém závěru, stejně jako na konci 1. třetiny skóroval Matyáš Veselý. Baník tak trest za zdržování hry přišel hodně draho, domácí totiž odskočili na rozdíl, který už Hodonín nedotáhl - 4:2.

Start závěrečné části hry probíhal podobně jako 2. třetina. Hosté opět dostali dva tresty, které Tigers nedokázali zužitkovat. Ve 47. minutě vykřesal ještě poslední jiskřičku naděje Matej Pavlovič - 4:3. Krize přišla o čtyři minuty později, jelikož přesilovku si tentokrát zahrál Baník. Tygři se naštěstí semkli a soupeři inkasovat nedovolili, chvíli po Vasylievově návratu z trestné navíc sami udeřili a zápas definitivně rozhodli, trefil se Ilia Zaborsky. V závěru se ještě chvilku hrálo 4 na 4, na výsledek zápasu už to ale nemělo žádný vliv - 5:3.

Dorostenci tak zapisují už desátou výhru v řadě a pokračují ve skvělých výkonech. Trenéry mimo zisk tří bodů opět může těšit vysoká produktivita více hráčů napříč sestavou, dnes se znovu trefili čtyři různí hráči. Jedinou kaňkou může být šest neproměněných přesilovek, které ale nakonec výhře v zápase nezabránily.

Další duel, ve kterém Tigers mohou ještě zvýraznit své postavení na čele tabulky sehrají příští neděli 26.2, kdy zajíždějí na led znojemských Orlů. Úvodní buly je naplánováno na 15:45