15. kolo, 4. 2.

Tigers Zlín - HC Frýdek-Místek

6:0

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Vyorálek, Veselý.

HC FRÝDEK-MÍSTEK: Váňa – Knopp, Urbačka, Káňa, Stareček, Papaj, Sak – Piatkowski, Urbiš, Badžgoň, Bobok, Bongilaj, Zhuk, Pšenica, Socha, Grzymek, Holaň.

Branky a nahrávky: 04:56 Fajkus (5/4), 11:47 Zámorský (Zaborskyi; 5/5), 21:21 Hampl (Doležal; 5/5), 35:34 Zaborskyi (Zámorský, Doležal; 5/4), 38:12 Pippal (Zámorský, Veselý; 5/5), 55:34 Haida (Doležal; 5/5). Rozhodčí: Šico – Dětský, Knap. Diváci: 39. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 6:0. Průběh utkání: 6:0.

Zápas začal brzkým vyloučením hostů, kteří se dopustili hry v šesti. Tigers nabídnutou příležitostí nepohrdli a čtyři vteřinky před Urbišovým návratem na led otevřeli skóre díky trefě Jiřího Fajkuse. Jakmile se třetina přelila do své druhé poloviny, prosadili se domácí ještě jednou, tentokrát se radoval obránce Quido Zámorský - 2:0. Stav už se do sirény neměnil, Tygři tak odcházeli z ledu s pohodlným dvoubrankovým vedením.

Na startu prostřední části hry domácí ještě dohrávali přesilovou hru z konce předchozí periody, kterou sice nevyužili, nicméně mrzet je to nakonec nemuselo, jelikož nějakých deset vteřin po vypršení Starečkova trestu stejně skóroval Josef Hampl. Oba týmy následně hrály jak v početní výhodě, tak v oslabení, přičemž právě tady se ukázal rozdíl mezi oběma soupeři. Zatímco Rysi se prosadit nedokázali, za zlínské barvy zvyšoval už na 4:0 Illia Zaborsky. V závěru si Tigers zahráli další přesilovku, tentokrát kvůli navazujícímu trestu pro hráčskou lavici rovnou 5 na 3. V čase 38:12 rozvlnil hostující síť Nikolas Pippal a už bylo v podstatě rozhodnuto. Na dvou ze tří branek v této třetině se asistencí podílel dnes výborný obránce Quido Zámorský, jenž si tak vylepšil bilanci na 1+2! Ještě než se odešlo do kabin, roztrhl se na ledě pytel s trestnými minutami, nejprve byli vzájemně vyloučeni Samuel Jünger a Jan Káňa, aby na ně pět vteřin před koncem periody navázali Tomáš Stareček za Frýdek-Místek a Pravda se Zámorským na straně Tygrů.

Tresty se rozdávaly i v závěrečné třetině, domácí byli na lavici hanby dvakrát, stejně tak Rysi, přičemž v případě Jana Káni se přidala ještě "desítka" za nesportovní chování. Z hlediska skóre už se zápas v podstatě dohrával, , čtyři a půl minuty před koncem sice ještě pečetil výhru Mykyta Haida, nicméně to už bylo vše.

Tygři tak vítězí podeváté v řadě, tentokrát nad svým největším vyzyvatelem z čela tabulky Frýdkem-Místkem 6:0 a nadále navyšují svůj náskok na prvním místě. Hrdinou dnešního duelu byl brankář Tomáš Kaděra, jenž zapsal čisté konto, dále pak už zmíněný obránce Quido Zámorský (1+2) a útočník Dalibor Doležal (0+3).

Další zápas sehrají dorostence až po pauze, tedy za dva týdny 19.2, kdy je čeká další měření sil s Hodonínem. Hraje se ve Zlíně na Tigers CREAM Aréně, úvodní buly je naplánováno na 11:00, přičemž ve hře je jubilejní desátá výhra v řadě!