HC Slezan Opava - Tigers Zlín

2:3

HC SLEZAN OPAVA: Haničák – Číž, Řehulka, Grigarčík, Duškevič – Lukáš, Václavek, Frnka, Welke, Hůlek, Klapetek, Krvač, Vojkuvka, Hrdý, Glos, Dietrich.

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Mičkal, Pravda, Pippal, Kaděra, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Vyorálek, Veselý.

Branky a nahrávky: 05:59 Hůlek (Krvač, Welke; 5/4), 52:43 Glos (Frnka, Hrdý; 5/5) – 03:49 Jünger (Pravda, Fajkus; 5/5), 25:16 Doležal (Fajkus, Valouch; 5/5), 57:43 Veselý (Pippal; 5/5). Rozhodčí: Klapetek – Fridel, Binar. Diváci: 58. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 2:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Úvod zápasu byl pořádně divoký, už po necelých čtyřech minutách otevřel skóre Samuel Jünger. Následovala dvě vyloučení na tygří straně, no a přesilovku Slezan okamžitě využil, vyrovnal Matěj Hůlek. Rázem bylo vyrovnáno - 1:1. V zápase dnes padlo poměrně hodně trestů, v 1. třetině se například vylučovalo ještě třikrát. Dvakrát na trestnou lavici usedli zlínští, jednou šla do čtyř Opava. Skóre už se ale do sirény neměnilo, do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu druhé části hry strhl vedení zpět na zlínskou stranu Dalibor Doležal, na gólu se asistencí podílel i dnes dvoubodový Jiří Fajkus, bod zapsal ještě Marek Valouch. Tigers následně museli ubránit dvě přesilovky soupeře, nicméně v oslabení odvedli dobrou práci a neinkasovali. Tygři si nakonec rovněž zkusili hru v početní výhodě, šlo o jejich vůbec první kompletní přesilovku v zápase, nicméně ani taková příležitost gólem neskončila.

Nic zásadního se neudálo až do času 52:43, kdy vyrovnal skóre domácí Maxmilian Glos. Začínalo se od znovu a zdálo se, že nás čeká prodloužení. K tomu, ale nakonec nedošlo, hrdinou zápasu se totiž dvě a čtvrt minuty před sirénou stal Matyáš Veselý - 2:3. Na tuhle branku už Slezan nedokázal zareagovat.

Dorostenci tak zapisují sedmou výhru v řadě a přemožitele nenašli už skoro dva měsíce, kdy je porazila právě Opava. Náskok na prvním místě se zvýšil na pět bodů a Tigers naprosto jednoznačně vládnou tabulce. Další utkání čeká rozjeté Tygry příští sobotu 4.2, kdy od 13:00 vyzvou dalšího těžkého soupeře - druhý Frýdek-Místek.