5. kolo, 10. 12.

Tigers Zlín - HC Frýdek-Místek

6:2

TIGERS ZLÍN: Kaděra – Valouch, Zámorský, Mozr – Pippal, Zaborskyi, Hampl, Fajkus, Haida, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

HC FRÝDEK-MÍSTEK: Váňa – Deseyve, Káňa, Krpec, Papaj, Mitura – Kanich, Urbiš, Badžgoň, Neuwirt, Grzymek, Piatkowski, Korpas, Zhuk, Pšenica, Holaň.

Branky a nahrávky: 15:27 Haida (5/5), 20:09 Fajkus (5/5), 20:58 Zaborskyi (Valouch; 5/5), 35:54 Zaborskyi (Vyorálek; 5/5), 38:43 Veselý (Pippal; 5/5), 52:00 Vyorálek (Pippal, Haida; 5/4) – 23:07 Badžgoň (Urbiš, Krpec; 5/5), 44:03 Krpec (Papaj; 5/5). Rozhodčí: Henčl – Goňa, Knap. Diváci: 23. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 6:2. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Na první branku jsme si museli počkat dlouhých patnáct minut, skóre až v čase 15:27 otevřel Mykyta Haida. Do konce třetiny, která nepřinesla žádnou další branku a ani jediné vyloučení už se nic zajímavého nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Tygry.

Ve druhé třetině už to byla jiná podívaná. Tigers nejprve vskutku bleskově udeřili pouhých devět vteřinek po vhození úvodního buly z hole Jiřího Fajkuse, aby ještě v téže minutě po spolupráci s Valouchem vylepšil na 3:0 Illia Zaborsky. Netrvalo dlouho a opařený Frýdek alespoň snížil, prosadil se Dávid Badžgoň. Mladíci z Baťova města si pak v krátkém sledu zahráli hned dvě přesilové hry, nicméně pro tentokrát se prosadit nedokázali. V polovině základní hrací doby si hru v početní výhodě rovněž dvakrát zkusil i soupeř, ani Rysi však neskórovali a ihned po návratu Josefa Hampla, jenž odseděl trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě domácí dokonce sami vstřelili branku - podruhé v zápase se trefil Illia Zaborsky. Závěr prostřední části hry patřil opět Tigers, Pippal nahrál Matyáši Veselému a ten zvýšil na 5:1!

Na startu třetí třetiny ještě pro Rysy vykřesal naději Adam Krpec, jenomže už bylo pozdě. Dvanáct minut před koncem navíc zasáhl Danylo Zhuk jednoho z domácích vysokou holí a za krvavý faul vyfasoval hned 2+2 minuty na trestné lavici. Tigers nabídnutou příležitost využili, půl minutky před Zhukovým návratem do hry dal Frýdku definitivní ránu Albert Vyorálek, jenž tak vylepšil své dnešní statistiky na 1+1. Do konce zápasu ještě sudí rozdali spoustu trestů, vyloučen byl za hosty Káňa a za Tigers Hampl nebo Fajkus, nicméně skóre už se neměnilo a Tygři tak vybojovali důležité vítězství 6:2.

Dorostenci Tigers Zlín tak nejen, že odskočili tabulkovému sousedovi, ale o bod se také vracejí zpět do čela tabulky, kterou nyní těsně vedou nad svém jediným přemožitelem Slezanem Opava. Náročný program pokračuje už zítra, Tygři doma na Tigers CREAM Aréně naskočí ráno od 9:30 proti předposlednímu Hodonínu.